zavřít

Bude GeForce FX s DX 9.1 rychlejší o 60%?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Microsoft se někdy na začátku tohoto roku nechal slyšet, že DirectX 9.0 je na dlouhou dobu poslední.

Že obsahuje tolik funkcí a vychytávek, že dalších 10 let nebude nový DirectX potřeba. Tomuto a podobným vizionářským výrokům (jako že 640 KB operační paměti bude stačit každému) můžete klidně věřit. Nebo raději ne. Každopádně v přímém rozporu s tímto tvrzením je informace ze stránek PC Inpact. Tam se uvádí, že už je na cestě další verze DirectX, DirectX 9.1, která je naprogramována s ohledem na grafické čipy nVidia.

Podle této informace přinese přepracovaný management instrukcí Pixel Shaderů 2.0 v nové verzi DirectX kartám s čipy GeForce FX značný nárůst výkonu. A to až o 60 procent. V této chvíli je opravdu těžké soudit, nakolik se tato informace zakládá na pravdě. Na druhou stranu musíme vzít v úvahu, že v době vzniku DirectX 9 neexistoval žádný hardware nVidie, který by specifikace DirecX 9 splňoval nebo jim vyhovoval. Tudíž také neexistoval žádný hardware, na kterém by se dal nový DirectX otestovat a popřípadě vylepšit. Veškeré testy tak probíhaly na hardwaru ATi, v lepším případě na emulátorech. Dodneška tedy není známo, jak moc tato skutečnost nVidii postihla. Zda některé slabé výkony karet GeForce FX v DX9 herních testech pramení čistě z nedostatků hardwaru a jeho vnitřní architektury, nebo za nimi také stojí něco jiného.

zdroj: PC Inpact

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.