zavřít

Bitva dvou jader: AMD 100 bodů, Intel 0

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Který procesor se dvěma jádry může být lepší pro běžný provoz? AMD se dvěma jádry nebo Intel se dvěma jádry? Kdo je lepší v obvyklých programech, kdo v multitaskingu, kdo ve hrách, v editaci fotografií, v kódování videa, v MP3 a konečně, kdo je lepší v poměru cena/výkon? Stejné otázky si položili na c|net a porovnali proti sobě 5 různých modelů procesorů AMD X2 a 4 modely procesorů Intel Pentium D.

Pokud sledujete dění v oblasti hardware pravidelně, asi vás výsledky nepřekvapí.

Test běžného kancelářského použití zahrnoval benchmarky z BAPCO SysMark 2004, konkrétně testy "internet-content-creation" a "office-productivity". První příčku obsadil Athlon 64 X2 4800+ a autor si pod grafem posteskl, že Pentium Extreme Edition 840 skončilo na třetím místě a přitom je oproti druhému AMD Athlon 64 X2 4600+ o 350 dolarů dražší. Druhé kolo se týkalo her a jako typická herní aplikace, jejíž běh je silně limitován možnostmi procesoru, byl zvolen Half-Life 2. Prvních pět míst pro AMD X2, nejlepší Pentium D 840 na šesté příčce. Třetí test, multitasking. McAfee's VirusScan (40 GB prostor) a do toho 85 MB enkódování přes Dr. DivX. Výsledek? Nejlepší Intel, EE, na čtvrté příčce. Jinými slovy, procesor za 999 dolarů opět nestačil na v pořadí třetí Athlon 64 X2 4400+ za 507 USD.

Editace fotek přes Photoshop dopadla stejně jako test práce v kancelářských aplikacích. Vítězem opět AMD, pořadí jako přes kopírák. Enkódování zvuku, dříve doména procesorů Intel, vítězem opět AMD. Nejrychlejší Intel se ztrátou propastných 20 procent času na první AMD. Enkódování videa, opět bývalá doména Intelu a opět to nestačilo na lepší, než třetí místo. Alespoň že je rozdíl nepatrný. A konečně, porovnání cena výkon. Musím říkat, jak to dopadlo? Jestli chcete nejlevnější procesor se dvěma jádry, pořiďte si Intel Pentium D 820, za 241 USD. Jestli chcete dobrý poměr cena výkon, i s přihlédnutím k nabídce konkurence, zkuste AMD Athlon 64 XS 4400+ (za 507 USD). Co dodat? Ještě sehnat pro AMD nějaké naprosto bezchybné a zároveň výkonné čipsety a nebude co řešit.

zdroj: C|net

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.