zavřít

Benchmarky GeForce FX 5600Ultra a 5200Ultra

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Skoro vše jsme se o čipech nVidie s kódovým označením NV31 a NV34 dozvěděli už minulý týden (info), ale poslední velkou neznámou stále zůstávaly jejich skutečné výkony.

Recenze na Anandtechu lecos napovídá, neboť v ní autor porovnává GeForce FX 5200Ultra, GeForce FX 5600Ultra proti ATI Radeon 9500Pro, nVidia GeForce4 Ti4200, ATi Radeon 9000Pro a do testu je zahrnuta i nVidia GeForce4 MX440. Testováno bylo v reálných hrách jako Unreal Tournament 2003, Serious Sam 2 a jiných se zapnutým antialiasingem a anizotropím filtrováním. A výsledek? Velice lichotivý pro Radeon 9500PRO a naopak velice nelichotivý pro GeForce FX 5600Ultra, která zdaleka neukázala všechny svoje možnosti.

Nicméně je třeba dodat, že tento test na Anandtechu by se dal lehce zpochybnit, neboť se i zdá prakticky nereálné, aby vzhledem k parametrům, pracovním frekvencím a použitému druhu paměti porazil Radeon 9000 Pro nové GeForce FX5600Ultra. Problém může být kdekoliv, například v ovladačích. Nic to ale nemění na faktu, že k podobným závěrům jako Anand dospěli i jiní na některých dalších stránkách. Dostupné benchmarky GeForce FX5600Ultra a 5200Ultra naleznete také na: Extremetech, Clubic, Tom's Hardware a na Bjorn3D.

zdroj: Anandtech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.