zavřít

ATI Multi Rendering s externím konektorem?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

ATI Multi Rendering, obdoba NVIDA SLI, bude s největší pravděpodobností vyžadovat externí konektor – spojovací článek mezi dvěma grafickými kartami instalovanými v počítači.

Konektor bude zastávat stejnou funkci, jako přemostění u NVIDIE. Původní informace říkala, že se tato technologie bude spoléhat výhradně na přenos dat mezi grafickými kartami po sběrnici PCI-Express, ale realita může být úplně jiná.
Zajímavé je, že zároveň s informací o tom, že řešení ATI bude vyžadovat externí konektor, je venku také poměrně věrohodné info týkající se faktu, že současné grafické karty, jako RADEON X850 a X800 už jsou Multi Renderingu schopny a že ATI chce umožnit jejich majitelům, aby si do počítače pořídili druhou grafickou kartu ATI, propojili jí s tou současnou a zdvojnásobili si tak výkon.

Jen velmi těžko se odhaduje, které z těchto informací se zakládají na pravdě a které jsou čistými spekulacemi. Víme pouze, že dvě samostatné karty v počítači mohou účinně spolupracovat pouze tehdy, jestliže se mezi sebou dokáží nějakým způsobem domluvit, tj. že první karta ví, co právě dělá ta druhá.

Dalo by se pochopit, že si ATI nenechá utéct zisky a že Multi Rendering nabídne i majitelům současných ATI karet. Když se však podíváte na kterýkoliv RADEON se sběrnicí PCI-Express, je velmi obtížné si představit, jak by asi takový externí konektor měl vypadat. Nezdá se totiž, že by ho bylo možné někam připojit...

zdroj: TheInq

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.