zavřít

ATI jede jako namydlený blesk

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Účinkování společnosti ATI v poslední době připomíná let raketou kolmo do oblak.

Čísla o výsledcích hospodaření hovoří jasnou řečí. K datu 29. únoru 2004 dosáhly obchodní výnosy 463,3 milionů amerických dolarů, což je o 47,8 procenta více, než ve stejném období v loňském roce. ATI tak znovu posiluje svoje pozice na trhu. Kdo se domníval, že se úspěch společnosti zpomalí, ten se přepočítal.
Kromě úspěchu v grafických kartách se ATI daří i v dalších odvětvích, jako třeba čipy pro HDTV (High-Definition Television). Vyvinula také první 3D čip pro mobilní telefony a přenosná zařízení. A nově například ohlásila těsnou spolupráci se společností Qualcomm, zabývající se mobilními komunikacemi. Vliv na dobré prodeje má nepochybně i silná pozice v reklamě. Když se dnes řekne Half-Life 2, každému se hned podvědomě vybaví ATI.

Nelze přehlédnout, že na nebývalém úspěchu ATI má velký podíl jedna konkrétní osoba. David Orton, bývalý ředitel a zaměstnanec společnosti ArtX, kterou ATI koupila v únoru 2000 a jejíž vývojáři přinesli základ pro architekturu R300. Sám David Orton se k R300 vyjádřil slovy: Nekoukali jsme na to, jak velký čip bude a kolik bude zabírat mm2. Chtěli jsme udělat to nejvýkonnější, co bylo možné. A to se podařilo. Pod jeho taktovkou také proběhla restrukturalizace ATI. Ustanovil tři silné designerské týmy řízené zkušenými manažery. Přesunul hlavní vývojové středisko z Kanady do Silicon Valley (USA). A také vyfouknul NVIDII tým lidí starající se o vývoj softwarových ovladačů. Od dubna tohoto roku mění s okamžitou platností David Orton pozici ve firmě. Nahradil ve funkci KY Hoa a stal se předsedou a generálním ředitelem ATI.

zdroj: ATI

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.