zavřít

Athlon 64 3000+ "jen" za 7500 Kč

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

AMD hodlá „šlápnout na plynový pedál“ prodejnosti svých procesorů osmé generace.

V zahraničích obchodech se totiž začaly objevovat Athlony 64 s označením 3000+. Pokud trochu sledujete dění kolem procesorů, jistě vám neuniklo, že tato novinka ještě dokonce ani nebyla ohlášena samotným výrobcem. Hlavním důvodem mého úvodního příměru o sešlápnutém plynovém pedálu prodejnosti je především cena, která se pohybuje pro koncového zákazníka kolem 250 USD, tedy přibližně 7500 Kč. Frekvence procesoru je shodná s verzí 3200+ (tedy 2 GHz), ovšem množství vyrovnávací paměti druhé úrovně je poloviční – tedy „pouze“ 512 kB.

Je fakt, že ohlášení pomalejší (a levnější) verze procesoru sice většinou nevyvolá takové nadšení mezi novináři zabývajícími se hardwarem, kteří se spíše rádi nechávají unášet co možná nejvyššími výkony. O to větší radost ale mohou mít koncoví zákazníci, tedy samozřejmě hráči, kterým se tak citelně přiblíží vidina Athlonu 64 jakožto křemíkového „srdce“ jejich počítače.

zdroj: X-BitLabs

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.