zavřít

Athlon 64 2800+, další procesor pro široké masy

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V tichosti a bez zvláštních ceremonií AMD uvedlo na trh nový procesor Athlon 64 s označením 2800+.

Pracuje na frekvenci 1.8 GHz, obsahuje 512 KB cache druhé úrovně a pochopitelně schopnost zpracovávat jak 64-bitové, tak 32-bitové instrukce. Procesor je určen do patice Socket 754, má revizi jádra CG a jednokanálový integrovaný řadič paměti. Ve světě se bude prodávat zhruba za cenu okolo 185 (nebo více) USD, přičemž cena za 1000 kusů je pro distributory stanovena na 178 USD. Podle našich informací se dá ve výjimečných případech sehnat i za 173 USD, ale na českém trhu se objeví o něco později (možná týden, dva). K technickým parametrům ještě doplním, že tento procesor by měl jít přetaktovat cca o 100 až 200 MHz, protože většina (všechny?) základních desek s paticí Socket 754 nemá tradiční AGP/PCI lock.
Od AMD jde pravděpodobně o reakci na uvedení procesorů Intel Pentium 4 SSE3 s jádry Prescott na frekvenci 2.8 GHz, u kterých Intel hned na úvod nasadil velice příznivou cenu. Dokonce nepatrně nižší, než u stejně taktovaných Pentií 4 s jádrem Northwood, jež mají jenom poloviční velikostí L2 cache. Zajímavý trend, kdy výrobce napřed uvede nejvýkonnější model a teprve potom do nabídky doplňuje jeho pomalejší verze i nadále pokračuje. Návrat cenové války mezi Intelem a AMD však může mít velice kladný vliv na stav peněženek budoucích zákazníků. My jsme pro :)

zdroj: AMD

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.