Máte námět či připomínku? Napište nám
AMD Sempron přijde ve třech verzích
zdroj: Archiv
Hardware

AMD Sempron přijde ve třech verzích

12. 6. 2004 12:12 | autor: Redakce Games.cz |

Konečně vypluly na povrch další detaily o chystaných „lidových“ procesorech AMD Sempron.

Ty budou mít hned několik tváří, postupně se totiž začne dodávat Sempron do všech současných platforem určených pro AMD. To jsme ostatně naznačovali již v pondělním článku. Nyní stručně k možným podobám chystaného procesoru:

  • SOCKET A - bude odvozen od jádra Athlonu XP a jeho příchod je očekáván v průběhu léta.

  • SOCKET 754 - pro tuto patici se chystají dvě odvozené verze od současného Athlonu 64 známé pod kódovými jmény „Paris“ a „Victoria“. „Paris“ bude vyroben pomocí 130nm technologie, bude mít 256 kB L2 cache a 64-bitové rozšíření bude deaktivováno. Později přijde „Victoria“, jež bude vyrobena pomocí 90nm technologie. Další detaily o „Victorii“ zatím nejsou známy. Prvních Sempronů do SOCKETu 754 se dočkáme ve třetím čtvrtletí letošního roku.

  • SOCKET 939 - na začátku příštího roku AMD uvede Sempron i pro svou nejnovější patici. Uvidíme, zda bude mít „pouze“ jednokanálový řadič pamětí, nebo se AMD rozhodne využít naplno možností SOCKETu 939 a přístup procesoru k operačním pamětem bude dvoukanálový.
Sempron bude zdatnou konkurencí Celeronu, dočkáme se jak verzí pro klasické desktopové počítače, tak pro notebooky. Je jisté, že časem se rozhodnou jak AMD, tak Intel, implementovat do svých procesorů i možnost provozovat 64-bitové aplikace.
zdroj: X-BitLabs

celeb

Nejnovější články