zavřít

AMD popohnalo datum uvedení AM2

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

AMD přesunula oficiální uvedení platformy AMD s Athlony 64 DDR2 o dva týdny na 23.

zdroj: Archiv

květen 2006. Původní datum uvedení mělo být 6. června, během výstavy Computex 2006. Nicméně, základní desky pro nové procesory jsou hotové a procesory rovněž, takže odkládání nemá smysl. Navíc podle nejmenovaných zdrojů z AMD bylo uspíšeno datum uvedení i z toho důvodu, že se blíží start konkurenčních procesorů Intel s jádrem Conroe. 16. Května bude oficiálně ohlášena plán produktů a ceny pro "Energy Efficient Processor", 23. května Socket AM2 a všechny věci s tím související a konečně 31. května platforma "AMD LIVE!".
Co se týká AM2, tak v současné době je k dispozici řada testů předprodukčních vzorků těchto procesorů a vůbec celé platformy. Autor na Anandtechu například píše, že poslední vzorky AM2 dosahují oproti Athlonům 64 pro Socket 939 (DDR1) zlepšení jak v datové propustnosti (memory bandwith), tak v přístupových dobách (latency). Naneštěstí je ale současná architektura čipů AMD (s integrovaným řadičem) taková, že nepotřebuje datovou propustnost paměti navíc a k tomu, aby na ní současné aplikace nebo hry běžely rychleji. A nepotřebuje ani vylepšené přístupové doby.

zdroj: Archiv

Situace se může do budoucna změnit, samozřejmě. Přijdou náročnější hry atd. Nicméně k suchému konstatování, že AM2 je nepatrně rychlejší než Socket 939 a že AM2 umožní v budoucnu používat paměti s vysokou propustností (např. DDR2 800, DDR2 1066), si musíme korektně dodat, že bez přechodu na 0,065 mikronový proces a bez dalších revizí jádra (lepší cacheování, větší cache, nové funkce, rychlejší DDR2 řadič a pod.) bude přechod na AM2 velmi drahou záležitostí. DDR2 paměti jsou stále dražší, než DDR1. Na upgrade je potřeba nová základní deska, i nový procesor a možná dokonce i nový chladič, pokud nepoužijete ten od AMD.
zdroj: TechAmok

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.