zavřít

AMD ovládlo pětinu trhu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnosti AMD dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí roku 2005 tržního podílu 21,4 procenta a to ve všech segmentech a modelových řadách, včetně desktopových, serverových a mobilních X86 procesorů.

Podíl AMD tak vzrostl ze 17,7 procenta, kterého dosáhlo ve třetím čtvrtletí 2005 a to na novou rekordní hranici. Zajímavé je, že vrůstající oblibě se těšily všechny druhy procesorů AMD. Zejména serverové Opterony, ale i desktopové Athlony 64, jejichž podíl se vyšplhal z (z dílčího podílu) 20,4 procenta ve třetím čtvrtletí 2005 na 24,3 procenta ve čtvrtletí čtvrtém.
Podle Mercury Research, která je autorem této zprávy, všechny zisky AMD šly na úkor Intelu. Podle všeho je však AMD na limitu možností výroby a potřebovala by rozjet naplno produkci v továrně Fab 36. Také by měla co nejrychleji přejít na 0,065 mikronový výrobní proces, aby mohla vyrábět více procesorů a za nižší ceny. Na druhou polovinu roku 2006 má naplánováno uvést 12 nových procesorů (procesory do Socketu M2 s podporou pamětí DDR2) a očekává se drtivý nástup Intelu s novou architekturou procesorů. Navíc Intel už vyprodukoval více než milion procesorů na 0,065 mikronu a už ohlásil úspěšné dokončení vývoje SRAM s délkou tranzistoru pouhých 0,045 mikronu.

zdroj: TheInq

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.