zavřít

AMD nikam nespěchá, nemá proč

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Konec tohoto roku bude zřejmě na nové produkty chudý.

Pokud ne u nikoho jiného, tak u AMD určitě. Firma totiž oficiálně oznámila, že do konce roku nehodlá uvést na trh procesor Athlon 64 3400+, ani jeho výkonnější verzi Athlon FX 53 s dvoukanálovým řadičem. A to navzdory tomu, že Athlon 64 3400+ už je připraven k prodeji. Těžko říci, co AMD k tomuto kroku vedlo, ale neoficiálně se spekuluje o tom, že firma jednoduše nechce současně s uvedením nových produktů snižovat ceny těch současných a zbytečně se tak připravovat o zisky z vánočních trhů.
Mělo by to svojí logiku, zejména vzhledem ke konkurenci. Intel má problémy s novým procesorem s kódovým označením Prescott a nepředpokládá se, že by se jeho prodej mohl zahájit dříve, než na začátku příštího roku. Takže kam spěchat? Výhodnou pozici AMD dokumentuje i zmínka o tom, že Athlon 3400+ přijde na trh dříve, než bude uvedeno Pentium 4 Extreme Edition s frekvencí 3.4 GHz.

zdroj: Materiel

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.