zavřít

AMD hlásí: Quad Core hotovo

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Procesor AMD Opteron se čtyřmi jádry je právě ve stádiu prvních funkčních prototypů.

zdroj: Archiv

Tisková zpráva společnosti k této události uvádí, že AMD plánuje dodat svým zákazníkům tyto procesory v polovině roku 2007. Čtyř-jádrové budou nativně, takže budou obsahovat čtyři fyzická jádra umístěná na jednom křemíkovém podkladu (míněno v jednom obalu). Dáno do lehké historické perspektivy, dvou-jádrové Opterony byl dokončeny v červnu 2004 a na trh přišly v dubnu 2005. O něco později se objevily jejich levnější varianty v podobě procesorů označených jako X2, které jsou určené do osobních počítačů.
V tiskových materiálech dále stojí, že Quad Core Opterony budou kompatibilní se současnými DDR2 základními deskami pro Opterony. Tím pádem se lze domnívat, že i procesory Athlon 64 "X4" budou kompatibilní se základními deskami pro Athlony 64 X2 a snadnému upgradu by tak nic nemělo stát v cestě. AMD také tvrdí, že jejich Quad Core bude mít maximální spotřebu jenom 68 Wattů, zatímco konkurenční Clovertown od Intelu bude mít spotřebu více než 100 Wattů a to nemá integrovaný paměťový řadič.

zdroj: DailyTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.