zavřít

AMD chystá nově přepracovaný Athlon 64

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

AMD uvede 0.09 mikronovou technologií vyrobený procesor Athlon 64 podle plánu.

Tato informace pochází od jejich senior viceprezidenta a šéfa finanční kanceláře Roberta J. Riveta. Přechod na 0.09 mikronu by měl AMD trvat přibližně 5 týdnů a proto by se první takto vyrobený procesor měl objevit už v dubnu tohoto roku. Masová výroba začne přibližně v červnu a AMD do konce roku vyrobí cca milion kusů. Jádro procesoru Athlon 64 (Winchester) bude zabírat jenom 98-102 mm2, což je polovina oproti 0.13 mikronovému Athlonu 64 (193 mm2) a je to také méně, než u Pentia 4 Prescott (112 mm2). Proto se dá očekávat radikální snížení výrobních nákladů.
Uvolněny byly také nové informace o konkrétních vylepšeních, které se budou týkat jádra procesoru - všechny detaily se o nich dočtete v kompletním znění našeho aktuálního novinkového článku zde.

celeb&cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.