zavřít

4 GHz Pentia 4 se letos nedočkáme

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Intel oficiálně potvrdil zprávu, která se na internetu objevila už minulý týden.

Uvedení Pentia 4 580 s interní frekvencí 4,00 GHz se z původního termínu stanoveného na 4. čtvrtletí 2004, odkládá na začátek roku 2005. Intel toto rozhodnutí vysvětlil prioritní snahou pokrýt poptávku zákazníků po procesorech, které jsou právě na trhu a které se nedaří vyrábět v adekvátní kvalitě a množství. V této souvislosti je ale třeba dodat, že podobných odkladů je v poslední době ze strany Intelu celá řada. Namátkou můžeme vzpomenout problémy s novými čipovými sadami, které likvidovaly CMOS baterii nebo Pentium 4 3,40 GHz, které se kvůli problémům s 0.09 mikronovou technologií opozdilo o více jak měsíc.
Intel přesto nesložil ruce do klína. Ještě v tomto roce chce posílit svoji stávající nabídku o několik nových procesorů. Překvapivě i pro Socket 478, který už měl spíše dosluhovat, se chystá Pentium 4 Extreme Edition 3,60 GHz, Pentium 4 Prescott 3,60 GHz a také Pentium 4 Prescott 3,80 GHz. Do stejné patice je nachystán nový low-endový Celeron D s frekvencí 3,46 GHz.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.