zavřít

30 000 bodů v 3D Mark 2001 a jeden paradox

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Před časem se na Guru3D objevila zmínka o novém rekordu dosaženém v benchmarkovacím programu 3D Mark 2001 SE.

Rekord má hodnotu 30.014 bodů a sestava, která se o nový rekord zasloužila, se skládala z přetaktovaného Radeonu 9800 XT (608/466) a procesoru AMD Athlon FX 51 pracujícího na frekvenci 3015 MHz.

V současné době sice na trhu není žádný procesor, který by využíval nějaké konvenční chlazení a přitom dosahoval takových frekvencí. Ale podobné extrémní pokusy mohou ukázat, jak mohou vypadat výkonnostní souboje AMD vs. Intel v budoucnosti, konkrétně třeba už v příštím roce. Součástí 3D Marku je totiž možnost porovnat si dosažené výsledky online. A když na chvíli zapomeneme na roli grafické karty a nahlédneme do těchto výsledků, zjistíme, že se na druhém místě s výsledkem 29.391 bodů nachází Pentium 4 EE s frekvencí 4440 MHz. Otázkou tedy zůstává, jakou by muselo mít Pentium 4 frekvenci, aby Athlon FX překonalo, protože mezi frekvencemi 3015 a 4440 MHz je docela rozdíl.

zdroj: Guru3D

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.