zavřít

Vychází rodinná diablovka Children of Morta

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Children of Morta se jednu dobu tvářily jako polozapomenutý projekt, před měsícem se ale dočkaly překvapivě brzkého data vydání. A to nastalo právě dneska. V příběhovém RPG se ujmete rodiny dobrodruhů Bergsonových, kteří musí svůj domov a okolí hory Morta ochránit před zlou hrozbou. Což samozřejmě neděláte nijak jinak než zabíjením spousty monster a jejich bossů.

Tohle akční RPG má nějaké ty roguelike elementy, což znamená, že rozložení jeskyní je do určité míry náhodné, stejně jako schopnosti členů rodiny, které získáváte po cestě. Mezi jednotlivými průchody se dozvídáte střípky o historii světa i z rodinného života.

Každý z Bergsonů se v boji chová trochu jinak – je tu klasický válečník, asasín, lučištnice i čarodějka. Jednotlivé specializace se hodí na různé typy nepřátel, což s přítomností náhody občas hraje pro vás a jindy proti vám, ale tak už to v roguelike hrách chodí.

Pixelartové Children of Morta si navíc můžete zahrát i v kooperaci. Dnes vycházejí na Steamu a GOGu, na verze pro Xbox One, PlayStation 4 a Switch si musíte počkat do 15. října.

Tagy: rodina RPG roguelike

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.