Rodinné RPG Children of Morta má konečně datum vydání
zdroj: Archiv

Rodinné RPG Children of Morta má konečně datum vydání

8. 8. 2019 12:52 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Se zafinancováním pixelartového RPG Children of Morta pomohli fanoušci na Kickstarteru už před čtyřmi lety, kdy taky hra na podzim měla vyjít. To se v roce 2015 sice nestalo, s největší pravděpodobností se jí ale dočkáme v tom letošním. Příběh se odvíjí v dalekém kraji, ale přichází s tématy nám všem blízkými – city, zamotanými rodinnými vztahy a oběťmi, které musíte přinést, abyste zachránili to, na čem vám nejvíc záleží.

Děti Morty jsou taková tamní obdoba blanických rytířů, protože svou horu musí ochránit před dávným zlem, které požírá všechno, co mu přijde do cesty. Nepůjde ovšem o záchranu světa, nýbrž o příběh chrabré rodiny, která musí držet při sobě, zatímco se okolní svět noří do temnoty.

Z hory Morta plyne jejich magie a životní síla, která je tím jediným, co je před podivnou nákazou dokáže chránit. Zlu se ale i přes zaměření na rozhovory, emoce a podobné příběhové prvky mohou postavit jedině tradiční cestou, tedy ohněm a mečem. Někteří členové rodiny preferují boj na blízko, jiní kouzlí, další střílí z luku, však to znáte.

zdroj: Archiv

Do toho všeho se přidává ještě prvek náhody, která trochu osvěží každý les, kobku i svatyni, kam se během svého putování vydáte, což zajišťuje, že bude každý průchod hrou unikátní.

Children of Morta s odhalováním rodinných tajemství vycházejí 3. září na Steamu a GOGu, 15. října potom pro Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch. Poslední dvě jmenované se dočkají i fyzických edic s odznáčky, artbookem a speciálním přebalem na krabičku.

Nejnovější články