zavřít

V září vás čeká výlet do Protektorátu, Attentat 1942 uspěl na Greenlightu

Windows MAC

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Mrtvolu zastupujícího říšského protektora právě ozářil paprsek zeleného světla. Česká hra Attentat 1942 vyvíjená zástupci domácí vědecké obce uspěla na Greenlightu a v září letošního roku se objeví na Steamu. Tuhle netradiční adventuru, v níž vás čekají konfrontace s gestapem v době Protektorátu, ale také rozhovory s přeživšími z heydrichiády, si tak bude moci vychutnat o dost víc lidí než jejího předchůdce, Československo 38-89: Atentát – už jen kvůli tomu, že nová hra vyjde nejen česky, ale také anglicky, německy a rusky.

„Dostali jsme na naši hru skvělou odezvu od hráčů,“ říká Jakub Gemrot z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, vedoucí programátor projektu, a zjevně mluví pravdu – Attentat se v jednu chvíli octl na čtvrtém místě mezi všemi podporovanými projekty. „Excelentní práce. Takhle se jednou budou učit děti,“ dodává John Romero, autor Doomu, jako by se nechumelilo a jeho citát na Greenlightu zastrčený mezi řádky o historické věrnosti nepůsobil jako blesk z čistého nebe.

Na počest tohoto slavného úspěchu (dosažení cíle na Greenlightu, nikoli Romerova komentáře) byla vydána sada nových screenshotů, které si můžete prohlédnout výše, a také video demonstrující nové záběry ze hry (to je naopak níže). Uslyšíte v něm kousek soundtracku od české alternativní rockové skupiny DVA, mimochodem pracující také na chystaném Chuchlovi (Chuchlu?) od Amanita Design. Stejně jako u posledního traileru, i zde čekejte pořádně temnou, depresivní atmosféru.

Už vyhlížíte září? Nedivím se vám, zvlášť pokud jste se ještě nedostali k hraní Československo 38-89: Atentát. A pakliže ano, pak vás aspoň může hřát, že vlastníte-li jeho předchůdce, Attentat 1942 i s jeho vylepšenou grafikou a novými herními prvky dostanete zcela zdarma.

Tagy: Československo druhá světová válka historická edutainment atentát

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.