zavřít

Romerovo duchovní pokračování Dooma se odkládá

Windows Xbox 360 SNES

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Legendární střílečka z pohledu první osoby Doom loni oslavila 25. výročí od vydání. V rámci oslav se k sérii vrátil i John Romero, který letos přislíbil vydat 18 nových levelů sloužících coby duchovní pokračování čtvrté epizody Ultimate Doom pod názvem Sigil. Měly vyjít v únoru, kvůli problémům s výrobou fyzických edic se nicméně celé vydání odsouvá na jaro.

Osmnáctku nových megawadů si tak zahrajete nejdřív v dubnu. Co že je to ten megawad? WAD je zkratka z devadesátých let, která označovala soubory s hrou, a neznamená nic jiného než „Where’s All the Data.“

Megawad je pak kompilát wadů, který kompletně mění grafiku, rozložení levelů, zvuky, takže prostě mod. Dobrá modifikovatelnost byla jednou z věcí, které devadesátkový Doom udržely na špici popularity tak dlouhou dobu.

Romerova Sigil bude obsahovat devět multiplayerových megawadů a devět singleplayerových. Fyzické edice, které pozdržely její vydání, už si v tuhle chvíli nemůžete pořídit. Malou náplastí ale může být fakt, že až vyjde, digitální verzi si bude moct zdarma stáhnout každý majitel původního Dooma z oficiálních stránek projektu.

„Máme nějaké problémy s výrobou a chceme se kvůli fanouškům ujistit, že všechno bude dokonalé. Všechny fyzické edice Sigil budeme rozesílat během dubna. Díky za vaši trpělivost a omlouvám se za nepříjemnosti. Bohužel to znamená, že digitální edice musí počkat, než se krabičky dostanou do rukou zákazníků,“ napsal John Romero na svém blogu.

Ke „krabičkám“ se teď dostanete už maximálně přes Ebay, pokud jste nebyli dostatečně draví s předobjednávkou, ale na dubnový návrat do devadesátých let si počkáte tak jako tak.

Tagy: DOOM (série) peklo horor FPS

Zdroje: John Romero

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.