Doom slaví 25. narozeniny, Romero vydá duchovní pokračování
zdroj: tisková zpráva

Doom slaví 25. narozeniny, Romero vydá duchovní pokračování

11. 12. 2018 17:17 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Ať už jste s Doomem od roku 1993, nebo jste na pekelný vlak naskočili teprve nedávno, bude vás zajímat, že legendární střílečka z pohledu první osoby letos slaví čtvrtstoletí. Během něj sérii kromě několika herních pokračování rozšířily i komiksy, filmy a nenávratně se zařadila mezi popkulturní legendy. Takové, které si zaslouží vlastní fanklub.

Do spolku nejvěrnějších fanoušků se můžete přihlásit na adrese SlayersClub.com. Registrací na webu si pojistíte výroční zombie skin, který si budete moct po vydání aktivovat v Doom Eternal. Rok Doomu se tím ovšem pouze započíná, další soutěže, oslavy a odměny budou následovat.

Jeden z duchovních otců série John Romero k Doomu taky neřekl své poslední slovo. Pro původní devadesátkovou střílečku totiž plánuje vytvořit a vydat 18 nových levelů, které vyjdou během února 2019 pod názvem Sigil. Polovina bude singleplayerová, druhá polovina týmový deathmatch.

zdroj: Archiv

K hraní budete potřebovat originální kopii Doomu. Samotný Sigil Romero nabízí v základu zdarma, ale pokud ho chcete podpořit, najde se i dvojice fyzických edic za peníze. První z nich stojí 40 dolarů a najdete v ní krabičku v původní „devadesátkové“ velikosti, 16 GB flashku v podobě tříapůlpalcové diskety s bonusovým obsahem, disky se soundtrackem a megawady (=novými levely), plus dvojici nálepek.

Za speciální Beast Box edici pak zaplatíte 166 dolarů a je celá zabalená v krabici osobně podepsané Johnem Romerem. Kromě USB/diskety, disků a nálepek se v ní nachází plakát podepsaný ilustrátorem Christopherem Lovellem, sběratelská mince, tričko ve velikosti XL (to Romero tvrdí, že jste tlustí, ne já) a soška Romerovy hlavy nabodnuté na kůlu. To má za tu urážku hráčské váhy!

Limitované fyzické edice můžete pořídit jen do Štědrého dne či do vyprodání zásob, takže s jejich nákupem moc neotálejte. Pokud se tedy řadíte mezi skalní fanoušky Doomu a Romera, samozřejmě.

Nejnovější články