zavřít

Prožijte povstání proti nacistům v drsném RPG Warsaw

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Warsaw vypráví příběh prostých lidí, kteří se v roce 1944 octli v křížové palbě na ulicích polského hlavního města. Ukrýt se před zraky německých okupantů nemusí nutně znamenat přežití. Proto vznikne odboj, jehož vůdcem se stanete vy. A vaši přívrženci už čekají na první rozkazy.

Grafika hry Warsaw i její principy se jednoznačně inspirují (jako mnoho dalších) ve výborném temném RPG Darkest Dungeon. Čekají vás tedy tahové 2D souboje, ve kterých se postupně vystřídají všichni členové vaší jednotky. A samozřejmě taky nepřátelé.

Každý člen odboje spadá do určité třídy, má trochu jiné vybavení a schopnosti. Správná kombinace v týmu bude klíčová pro úspěšné zdolání německé vlny s co nejmenšími ztrátami na vaší straně. Bude se hodit zdravotník, útočník i týpek s plamenometem. Ale pozor, každá z postav je smrtelná a její ztráta ovlivní morálku celé družiny.

Vaším denním chlebem nebudou jen pouliční přestřelky. Čeká vás správa celého odboje, hledání surovin, nábojů a jídla, ošetřování zraněných na základně, najímání nových členů a odhalování osobních příběhů.

Do Warsaw se můžete pustit už teď na Steamu, ale bohužel to zatím nevypadá na úplnou pecku. Hodnocení uživatelů je smíšené, stížnosti se týkají převážně vysoké obtížnosti. Ale co je pro někoho mínus, je pro jiného lákadlo.

Tagy: strategie RPG historická

Zdroje: PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.