zavřít

Pokračování slavné Valkyria Chronicles vás nechá umrznout jménem Atlantické federace

PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Série, která se odjakživa silně inspiruje druhou světovou válkou, zkrátka potřebuje svůj vlastní Stalingrad. Mrznoucí vojáci toužící po hřejivých plamenech nejhlubšího pekla, nemilosrdný boj na život a na smrt, nedostatek zásob, nedostatek vůle – něco takového prostě musíte mít. Tohle opomenutí přijde příští rok napravit Valkyria Chronicles 4, další díl milované střílečky/strategie/RPG od firmy SEGA.

Úvodní obrázek natolik přesně odpovídá názvu „Čtyři z tanku a pes“, až se jednomu nechce věřit, že to marketingový tým neudělal schválně. Ale hlavními hrdiny tentokrát nebudou Šarik a jeho dvounozí poskoci z tanku Rudý, nýbrž velitel Claude Wallace a jeho přátelé z dětství tvořící jádro družstva E. Ti ovšem neslouží nezávislé, „hodné“ Gallii, ale netradičně obléknou barvy Atlantické federace.

Tahle supervelmoc nejsou žádní dobráci – ve Valkyria Chronicles jste se proti nim dokonce postavili v otevřeném boji. Federace se teď zoufale snaží zvrátit nepříznivý vývoj druhé europské války, ale proti nekonečným silám ještě větších záporáků, Autokratické aliance východního císařství, zdánlivě nemá moc velkou šanci. A tak přichází čas na poslední gambit – překvapivou invazi skrz zamrzlý sever s cílem dobýt císařské hlavní město a válku co nejdřív ukončit.

Claude a jeho společníci se musí vypořádat s imperiální přesilou, nehostinnou krajinou, a dokonce i s nadpřirozenými jevy. Objevila se totiž legendární Valkýra, jejíž moc prohlubuje už tak kruté strádání, které vojáci zažívají. A můžete si být jistí, že prohnaní japonští scénáristé si pro vás stejně jako v minulých dílech vymyslí nějaké ty srdcervoucí dějové zvraty, po nichž budete zralí na krabici kapesníčků.

Hra bude opět využívat bojový systém BLiTZ, v němž své muže a ženy ovládáte v podivném, těžko popsatelném hybridu tahové strategie a akční střílečky z pohledu třetí osoby. Na taktické mapě si zvolíte, koho budete ovládat, pobíháte s ním po mapě, dokud mu nedojdou bodíky, během toho na vás pálí statičtí nepřátelé vedení pudem sebezáchovy…

Zní to složitě, ale ve skutečnosti jde o velice intuitivní a zábavnou záležitost. Nejtěžší je na ní to, že se autoři občas rozhodnou hodit vás hlavou napřed do brutálně těžké mise, kde vám pak umře půlka vaší skromné armády. Zatím není psáno, zda ve hře bude figurovat permadeath, ale trochu doufám, že ano – pak si dáte zatraceně dobrý pozor, jestli vaši oblíbenou válečnici vyšlete do ulic jako návnadu pro kulometné hnízdo.

K tomu se opět vrátí půvabná grafika připomínající malby vodovkami, a své si užijí i ušní bubínky. Vrací se totiž hudba od Hitošiho Sakimota, skladatele, jehož wikistránka se svou obří hromadou herních projektů včetně Final Fantasy XII mluví sama za sebe. Škoda jen, že všechny tyhle dobroty se aspoň zpočátku vyhnou stolním počítačům. Valkyria Chronicles 4 vyjde příští rok na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Tagy: strategie druhá světová válka akční RPG taktická střílečka JRPG

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.