zavřít

Na scénu se plíží duchovní nástupce X-COMu Phoenix Point

Windows Xbox One Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Taktické tahovky máme v redakci hodně rádi, takže nás velkorysý příděl odkladů v případě Phoenix Pointu od autora původního X-COMu Juliana Gollopa moc nepotěšil. Nakonec jsme se ale dočkali. Dnes konečně přichází čas, kdy můžete emzáckou invazi vypráskat ze sluneční soustavy a užít si spoustu taktizování s krytím, procenty a vším ostatním, co patří do zlatého fondu žánru.

Launch trailer nám bulharští Snapshot Games naservírovali už minulý týden spolu s rozsáhlými informacemi o frakcích fragmentujících přeživší populaci. Ať už budete radikální, či spíše razíte diplomacii, nebo se snad k mimozemšťanům plánujete dokonce přidat, budování vlastní odbojové jednotky se ve Phoenix Pointu stejně nevyhnete.

Výsledky jednotlivých misí ovlivní i stav celé planety, potažmo galaxie – podobně jako v XCOMech si budete muset dávat pozor na postupující invazi a přizpůsobovat jí prioritu a pořadí, v kterém se na výsadky proti výbojným lovecraftovským emzákům vrhnete. Oproti původním hrám si ale užijete třeba i nadstavby v podobě řízení obrněných vozidel a dalších novinek.

S naší recenzí můžete počítat v příštích dnech, kód se k nám nicméně nedostal s předstihem, takže se spolu s vámi nacházíme na stejné startovní čáře. Taktická akce kombinovaná s globálním strategickým módem Phoenix Point vychází dnes úderem 20. hodiny na Epic Games Store, s menším zpožděním by se měla objevit také v rámci Microsoft Game Passu. Na Xbox One se dostane začátkem příštího roku, na pozdější část roku 2020 připadá vydání verze pro PlayStation 4.

Tagy: strategie sci-fi tahová taktická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.