zavřít

XCOMu podobný Phoenix Point své vydání připomíná trailerem

iPad iPhone Windows PlayStation 3 Xbox 360 VITA Xbox One iOS Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Taktická tahová akce Phoenix Point od tvůrce původního X-COMu Juliana Gollopa ještě ani nestihla vyjít, a už si prošla mnohým. Po úspěšně zafinancované kampani na Figu přišlo oznámení exkluzivity na Epic Games Store a také několik odkladů. Hra kupodivu nakonec stíhá vyjít ještě letos a před Vánoci, tvůrci ale podle všeho budou finální produkt ladit až do poslední chvíle. A nejspíš i po vydání.

Stejně jako v X-COMu to pro pozemšťany ve Phoenix Pointu nevypadá moc růžově. V roce 2047 je Země okupovaná mimozemšťany, tentokrát inspirovanými zrůdami od H. P. Lovecrafta, kteří se soustředí na vyhlazení lidstva. Phoenix Point je jednou z posledních obranyschopných základen, která se musí spojit s ostatními přeživšími a společně emzáky pomocí značně omezených zdrojů zahnat.

Stejně jako v nových XCOMech se mimozemšťani mezi jednotlivými misemi budou adaptovat na vaši taktiku a díky urychleným mutacím budete muset v jejich likvidaci být stále vynalézavější. Mimo tuto hrozbu ale budete válčit i s lidskými frakcemi, tedy za předpokladu, že se k nim nepřipojíte.

Disciples of Anu kupříkladu uctívají mimozemského boha a cesta k přežití lidstva podle nich tkví v křížení lidí s mimozemšťany, vojenská organizace New Jericho zase propaguje pouze použití hrubé síly, Synedrion jsou pak radikálními ekology, kteří podporují koexistenci a partnerství s emzáky, jehož chtějí dosáhnout skrz pokročilé technologie.

Mimo konkrétní taktické mise si tedy budete muset dávat pozor i na „větší obrázek“ budoucnosti lidstva v rozhraní podobném 4X strategiím. Jak světová mapa a její příležitosti, tak i mise pracují s procedurálním generováním prostředí a úkolů. Své vlastní poslání totiž kromě vás budou mít i samotní emzáci, vy jim musíte plány překazit a u toho se ještě během tahů soustředit na své vlastní.

Phoenix Point vychází na Epic Games Store, tentokrát snad definitivně, 3. prosince ve 20:00. Stejně tak by se ho měli dočkat předplatitelé Microsoft Game Passu, byť tvůrci nezaručují, že se tam objeví přesně ve stejnou chvíli. Jejich přípravy každopádně finišují, co se týče oprav chyb či balancování dříve nevyvážených zbraní.

Tagy: strategie sci-fi tahová taktická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.