zavřít

Konečná zastávka. Vlaková strategie Railway Empire dorazila do obchodů

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

„Rýchlik na tretej koľaji!“, ale snad nezastaví v pekle ani v ráji, jak zpívají Horkýže Slíže. Úplně bohatě postačí, když zastaví v předem určeném městě, vyloží tam zboží, vydělá pořádný balík dolarů a vydá se bez prodlení na další cestu napříč Spojenými státy. A takových šikovných vlaků chcete mít co nejvíc. S jejich výrobou a stavbou tratí v Railway Empire můžete začít ještě dnes.

Railway Empire není nic jiného než další variace na legendární sérii Railroad Tycoon od boha strategií Sida Meiera. Ale není to nutně na škodu. O napodobení starých dobrých vláčků se každý rok pokouší kde kdo. Občas vznikne pěkná hra a občas ne. Jen si vezměte české Mashinky, ty v early accessu docela slušně válí.

A stejně tak to může dopadnout i v případě Railway Empire, která z popisu nezní vůbec špatně a napohled jí také není moc co vytknout. Začínáte klasicky v první polovině 19. století ve Spojných státech, kde se lidstvo stane svědky obrovského boomu vlakové dopravy a přepravy. Jakožto firma chytíte příležitost za pačesy a profrčíte se 40 různými lokomotivami až do 20. století.

Na vás je volba vlaků, výstavba železnic i budování stanic, továren, opraváren a turistických atrakcí. Rovněž je ve vašich rukách technologický vývoj, kde na vaše objevení čeká na tři stovky technologií, které se netýkají jen vlaků.

Život vám znepříjemňují poruchy a příroda samotná, když kvůli přemostění řeky či provrtání hory saháte po finančních rezervách. Ale dáváte si pozor i na konkurenci, která k vám vysílá své špehy, aby od vás okopírovali nové postupy. A do toho všeho jsou vaše vlakové soupravy přepadávány bezcitnými bandity.

Než Mashinky vyjedou z early accessu, můžete nějaký čas strávit v Railway Empire. Ta vychází během dneška na PC (Steam), PlayStation 4 a Xbox One. Jen si za ni oproti české variantě připlatíte, stojí totiž víc než dvakrát tolik: 50 eur.

Tagy: vlaky tycoon E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.