zavřít

Umělá inteligence v Railway Empire je těžko rozeznatelná od skutečných hráčů

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Umělá inteligence je samostatnou disciplínou, s níž se dnes už umí popasovat lecjaká hra. Málokteré se však podaří vyvolat v hráči pocit, že je jeho elektronický protivník vážně chytrý, natož konkurenceschopný. Vlakový tycoon Railway Empire má v této oblasti vysoké ambice, a jak se zdá, daří se mu je plnit.

Předchozí videa ze hry představila spoustu problémů, které budeme jako železniční magnáti řešit od roku 1830 dál. Kromě obrany před bandity a špehy konkurentů si musíme dát pozor i při vlastní výstavbě železnice. Zatáčka nesmí být moc ostrá, aby nezpomalila vlak, a to samé platí i o zbytečných kopcích. Někdy je lepší horu objet za cenu prodloužení trasy, jindy se vyplatí prokopat tunel a být v cíli rychleji. Při tom všem musíte zabránit srážce vlaků chytře rozmístěnými výhybkami.

Se stejnými problémy se potýkají i vaši AI soupeři, jejichž počínání prezentuje nové video. Ale umělá inteligence to má s hledáním optimální cesty přeci jen jednoduší, když si v mžiku lidského oka propočítá desítky možností a vybere tu pravou.

Přesto je za zdánlivě snadným úkonem ukryta spousta logiky. AI v prvním kroku najde nejkratší cestu mezi dvěma nádražími a v druhém kroku začne trať ohýbat, dokud nenajde nejlevnější a zároveň nejkratší řešení. Ve výsledku vypadají její výtvory přirozeně.

Koleje lízají úpatí hor, nemají strmá stoupání ani ostré zatáčky, a když je potřeba, přemostí rokli či proděraví kopec. A když přijde na řadu spojování dalších měst, ukáže se pravý ekonomický duch počítače. AI totiž chytře využívá již postavené tratě, které v nejzazší moment rozdvojí a opatří výhybkou.

Vypadá to, že singleplayerové hráče čeká solidní konkurence. Pokud si tedy dobrovolně nenastaví zjednodušené chování… Railway Empire vychází už za necelé dva měsíce, 26. ledna.

Tagy: vlaky tycoon E3 2017

Zdroje: PC Gamer

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.