zavřít

Railway Empire ukazuje, že dobývání amerického západu je hlavně věc logistiky

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Ačkoliv pušky sehrály svou nemalou roli při osidlování Spojených států, jedním z hlavních prostředků teritoriální i průmyslové expanze byly vlaky a železniční síť. Do role jednoho z pionýrů americké železniční dopravy se budete moci vtělit v chystané strategii Railway Empire, která začíná v roce 1830, kdy toto odvětví začalo masivně expandovat. Pak se svými vlaky a také konkurenty a postupně narůstající infrastrukturou prožijete sto let prosycených parou a slzami železničních romantiků.

Jak bude výstavba železnice fungovat a co vše půjde ve hře ovlivňovat ukazuje nové video, které například odhaluje, že ve hře budou dva módy. Ten první pro rekreační podnikatele, kdy vám například nehrozí, že by se dva vlaky srazily. V módu pro fajnšmekry ale už počítejte s nutností použít výhybky, aby se vaše drahé mašiny nezměnily ve šrot a pohřebiště vašeho byznysu.

Popravdě mne na hře nejvíc láká postupný rozvoj měst, do nichž vedou vaše tratě. Ne, že by šlo o něco výjimečného, ale v kontextu osidlování USA dostává tento prvek trochu jiný náboj. Třeba uděláte metropoli z města, které dnes rozhodně nepatří k těm nejdůležitějším.

Stejně tak nadějně zní nutnost osazovat vlaky jednotlivými zaměstnanci, včetně strážců, což znamená, že vám budou hrozit útoky banditů a třeba i indiánů. Přičtěte k tomu víc než 300 technologií dostupných k vynalezení, 40 vlaků odpovídajících dobovým mašinám a možnost průmyslové špionáže u konkurence a možná nás začátkem příštího roku čeká velmi příjemné tycoonové překvapení.

 

Tagy: vlaky tycoon

Zdroje: GameWatcher

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.