zavřít

THQ Nordic kupuje Koch Media a jejich Metro, Saints Row i Dead Island

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Byznys autor: Adam Homola Komentáře: 0

THQ Nordic pomalu bobtná a možná je jen otázka času a peněz, než koupí něco opravdu velkého. Vydavatel, dříve známý jako Nordic Games, teď získal celé Koch Media včetně vydavatelského studia Deep Silver a tím pádem i práv na značky Saints Row, Dead Island, Metro a další.

Celý obchod vyjde THQ Nordic na 121 milionů eur a pro Koch Media se prozatím nic zásadního nemění. Koch bude i nadále vystupovat pod svým jménem jako samostatná jednotka, nechystá se žádné propouštění ani restrukturalizace. Ta samozřejmě časem přijít může, ale v nejbližší době nic takového nehrozí.

Momentálně se neruší ani neoznamují žádné nové hry, tudíž všechno zatím jede podle plánu. V praxi to znamená brzké vydání či oznámení čtyř AAA her Deep Silveru. Tou první a nejbližší je Metro Exodus, následované zatím neoznámenou AAA hrou od studia Volition (tvůrci Saints Row), zatím neoznámenou AAA hrou od studia Dambuster (tvůrci Homefront: The Revolution) a dalšími tituly.

THQ Nordic ovšem nezíská pouze Deep Silver a na něj navázaná studia a tituly. Jde také o vydavatelský byznys her třetích stran (např. aktuálně Kingdom Come: Deliverance) a distribuci a koprodukování filmů, kterými se Koch Media také částečně zabývá.

Pod THQ Nordic se tak nyní dostanou značky jako Risen, Homefront, Dead Island, Saints Row a exkluzivní herní licence na Metro, a vydavatel také z nějakého důvodu zmiňuje Agents of Mayhem. To je přinejmenším zvláštní, vzhledem ke kritickému i komerčnímu propadu hry. Na to upozorňuje ve stejné tiskové zprávě i sám THQ Nordic, kdy dodává, že právě za „méně úspěšné“ prodeje Homefront a Agents of Mayhem musela firma odepisovat…

Výše zmíněné tituly se tak přidají k portfoliu THQ Nordic, kde najdeme například De Blog, Darksiders, MTX vs ATV, Red Faction, Titan Quest, nebo třeba chystaný Biomutant. Je tak možná jen otázka času, než se THQ Nordic zbaví přízviska Nordic a zůstane nám znovuzrozená THQ. Sice s jinými kořeny, ale stále se zaměřením na středně velké či menší herní tituly.

Tagy: humor komiks zombie akční RPG FPS first person dobrodružná postapokalypsa otevřený svět

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.