Studio Vicarious Visions přestalo existovat. Stal se z něj Blizzard Albany
zdroj: Blizzard

Studio Vicarious Visions přestalo existovat. Stal se z něj Blizzard Albany

13. 4. 2022 13:55 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

Studio Vicarious Visions, mezi jehož nejnovější hry patří Crash Bandicoot N. Sane Trilogy či Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, defacto přestalo existovat. Ne že by se z něj vývojářky a vývojáři snad vypařili, nadobro ho však spolkl Blizzard a studio už nebude vyvíjet hry pro nikoho jiného v rámci Activisionu.

Součástí Blizzardu se Vicarious Visions částečně stalo už loni v lednu, kdy se ze samostatného týmu pracujícího na vlastních hrách proměnilo v podpůrné studio a vypomáhalo s Diablo II: Resurrected. V říjnu se pak vyrojily spekulace, že došlo k propojení obou firem, které Vicarious Visions potvrdilo včera. Studio bude nově působit pod názvem Blizzard Albany podle sídla v hlavním městě amerického státu New York.

Vicarious Visions založili bratři Karthis a Guha Balovi v roce 1991, svou první hru, Synnergist, ale vydali až o pět let později. V průběhu let se proslavili především hrami pro handheldy, zlaté časy si zažili zejména v éře Game Boy Advance a Nintendo DS. Activision studio koupil v roce 2005 a postupem let ho proměnil v primárně podpůrnou jednotku pro značky Guitar Hero, Skylanders nebo Destiny. Ke spolknutí Blizzardem došlo navzdory úspěchu Tony Hawk’s Pro Skater 1+2, na němž Vicarious Visions výjimečně pracovali samostatně.

Reakce na přejmenování i změnu tvůrčí náplně studia jsou spíše rozpačité - někteří fanoušci prosí Microsoft, aby tuto proměnu zastavil, až se stane novým majitelem Activisionu Blizzard, další opatrně doufají, že by talenty z VV mohly Blizzardu vlít do žil tolik potřebnou novou krev.

Ačkoliv prosby směrem k Microsoftu možná zní poněkud fantasmagoricky, nechal se šéf Xboxu Phil Spencer částečně v žertu slyšet, že jedním z důvodů, proč Activision Blizzard kupují, je možnost přivést zpět k životu některé ze značek, které miloval jako dítě. Těžko soudit, jestli mezi nimi byly i některé z her od Vicarious Visions, ale určitě to není nemožné.

Každopádně k dokončení akvizice nedojde dřív než během fiskálního roku 2023, který v Microsoftu končí 20. června 2023, což je pořád poměrně dlouhá doba.

Nejnovější články