Sranda končí: Activision získala zpět ModernWarfare3.com
zdroj: tisková zpráva

Sranda končí: Activision získala zpět ModernWarfare3.com

8. 9. 2011 12:25 | Byznys | autor: Petr Poláček |

Souboj Modern Warfare 3 a Battlefield 3 je z pohledu nezúčastněného pozorovatele jednou z nejvtipnějších událostí roku. EA a Activision se kvůli oběma hrám na oko i vážně špičkují a přehazují si machistické hlášky o tom, kdo je lepší, kdo koho rozmetá apod. Zdaleka největší úspěch však v rámci vzájemného škádlení nezaznamenal nikdo z EA a Acti, ale jistý Anthony Abraham, který si už v roce 2009 zaregistroval doménu ModernWarfare3.com a čekal tři roky, než ji použil. Pak to ale stálo za to.

Abraham byl zjevně pod palbou výhružek ze strany právníků Activision, ať firmě doménu podstoupí. Odmítal a reagoval tím, že na doméně ModernWarfare3.com spustil neoficiální fanstránku, na které ovšem paradoxně celou CoD sérii a Modern Warfare tituly poplival a otevřeně fandil Battlefield 3. Nakonec zmíněnou doménu přesměroval na web Battlefield 3. V Activision zuřili, ale celý svět se smál a EA nejvíc. Jak jinak, než hloupostí, lze nazvat fakt, že Activision nevlastnil v té době domény ModernWarfare.com, ModernWarfare3.com a dokonce ani ModernWarfare4.com. Ale každý sranda jednou končí, skončila i pro EA, Abrahama a všechny, kteří se tím bavili.

Právníci Activision totiž byli schopni prokázat následující: doména ModernWarfare3.com je až příliš (zaměnitelně) podobná registrované značce Modern Warfare, která je v držení Activision; současný vlastník (Abraham) neměl s doménou žádný konkrétní a legitimní záměr; současný vlastník (Abraham) užíval doménu se zjevným úmyslem škodit (Activison). Asi nebylo pro Activision těžké všechny tři body prokázat, jsou zjevné na první pohled a je pravda, že někteří spekulanti s internetovými doménami by si nezasloužili nic jiného, než pořádný průplesk (chlapíka z tohoto případu nevyjímaje). Stejně ale, když mám megamonstrózní značku typu Modern Warfare, tak první co v době internetu udělám, je registrace domén, které se k ní vztahují nebo by do budoucna mohly. Minimálně kvůli tomu, že pak člověk buď ušetří za právníky, nebo za papír, potřebný k rozesílání výhružek :)

Nejnovější články