zavřít

Square Enix čekají pod novým vedením velké změny

iPad iPhone PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Jak už jsme vás informovali, Square Enix je v pořádných finančních problémech, které se po rezignaci dosavadního prezidenta Jojči Wady pokusí vyřešit jeho nástupce Josuke Macuda. Nový prezident nelenil a hned se vyjadřil k tomu, jak chce společnost nadále vést. Jisté je, že čekají Square Enix pořádné změny. „Hodlám od základu zrevidovat veškeré součásti, služby a tržní směřování Square Enix s přihlédnutím k rozpočtu. Vzhledem k fundamentálním změnám v rámci průmyslu hodlám zhodnotit, co pro naši společnost funguje, a co ne“.

Změny v rámci struktury společnosti budou dozajista velké. Pobočka v Los Angeles byla už podruhé během pár měsíců postižena masívním propouštěním. Tyto změny rozhodně nezasáhly jen provozní aparát společnosti, ale prakticky všechny možné pozice, od vedoucích po nejnižší. Jde o první z řady záchranných opatření, které mají pomoci minimalizovat očekávané ztráty.

„Po zhodnocení přínosu společnosti chceme podpořit to, co ji prospívá a minimalizovat součásti, které nejsou přínosné,“ nastníil další plány Macuda. V rámci reorganizace firmy se také změní pozice Phila Rogerse, CEO Square Enix Europe, který by se měl nyní postavit do čela Square Enix Holdings a měl by tím získat pod svou kontolou dva budoucí pilíře Square Enix – Evropu a Japonsko. Doufejme tedy, že se restrukturalizace povede a tvůrci mnoha a mnoha dobrých her ve zdraví přežijí.

Tagy: byznys

Zdroje: Polygon,Siliconera

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.