Spekulovaný název The Elder Scrolls VI: Redfall možná porušuje autorská práva
zdroj: tisková zpráva

Spekulovaný název The Elder Scrolls VI: Redfall možná porušuje autorská práva

22. 2. 2019 15:41 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Když Bethesda nedodá konkrétní informace, nastává čas na spekulace. Řeč je o The Elder Scrolls VI, která byla jen tak mimochodem oznámena loni na E3 krátkým teaserem. Ten nám neprozradil vůbec nic, dokonce ani podtitul hry. Pár měsíců nato si mateřská společnost ZeniMax Media podala žádost o registraci ochranné známky Redfall. Nyní se k tomuto slovu vracíme, protože se o něj vede spor.

V tuhle chvíli nevíme, zda je Redfall skutečně názvem nových Elder Scrolls, ale zato bezpečně víme, že je to název knižní série autora Jaye Falconera. A tomu se nelíbí, že by jeho dílo mohlo být v budoucnu zaměňováno s dílem Bethesdy.

Proto se pokusil zkontaktovat pohlaváry, aby našli společnou řeč a značku jednoduše licencovali. Jenže Bethesda si z něj nic nedělá a na žádosti nereaguje. Vydavatel knih BookBreeze se proto oficiálně ohradil proti ZeniMaxem podané ochranné známce.

zdroj: Archiv

To aktuálně znamená spoustu jednání, slyšení, zasedání a dalších podobných procesů, které podle zjištění GamesRadaru mohou trvat až do srpna roku 2020. Pokud tedy Bethesda plánovala na letošní E3 odhalit oficiální podtitul hry a používat ho v různých materiálech, a pokud to skutečně je Redfall, nemohla by tak učinit až do vyřešení sporu.

Nikdo asi nepočítal s tím, že by TES VI vyšla v dohledné době, takže datum vydání tato skutečnost asi nijak neovlivní. Bethesda může zároveň sáhnout po jiném jméně. Redfall v tuhle chvíli nic neznamená, není to žádná z nám známých lokací Tamrielu. Na internetech se spekuluje, že by mohlo jít o spojení slov Redguard a Daggerfall, ale to už jsou opravdu divoké představy.

Může klidně jít o úplně novou oblast, nebo to ani nemusí být oblast, i když vzhledem k historii pojmenování jednotlivých her série by takový krok byl velmi překvapivý. Takže víme jen to, že nic nevíme a že se spisovatel hodlá o svou značku prát. Tak snad se dozvíme víc aspoň na té E3.

Nejnovější články