Sony slaví 100 milionů prodaných PlayStationů 4
zdroj: Sony

Sony slaví 100 milionů prodaných PlayStationů 4

30. 7. 2019 11:19 | Byznys | autor: Šárka Tmějová |

O tom, že současnou generaci konzolí vyhrálo Sony, není pochyb. Přestože prodeje konzole PlayStation 4 v posledních letech kvůli končícímu cyklu zpomalují, dosáhla společnost magického milníku 100 milionů prodaných kusů nejrychleji v historii. A další zajímavost: Podle poslední finanční zprávy prodeje digitálních kopií her pro PS4 překonaly fyzické disky.

Stomilionovou hranici PlayStation 4 překročil po 5 letech a 7 měsících od uvedení do prodeje, 3 roky mu stačily na 50 milionů. Předběhl tak předchozí nejúspěšnější PlayStation 2, který na stejný počet potřeboval ještě o dva měsíce víc, jak uvádí analytik Niko Partners Daniel Ahmad. Za předchozí čtvrtletí končící 30. červnem se podle finanční zprávy Sony prodalo přes 3,2 milionu PS4.

I přes zpomalování růstu si PlayStation 4 vede stabilně skvěle napříč celou generací, za rok 2017 jich Sony hráčům dodalo 19 milionů, za ten loňský 17,8 milionu. Podíl na tom má klesající cena i přísun kvalitních exkluzivit. Ve zprávě se taktéž uvádí, že poprvé v historii překonal podíl digitálních prodejů 50 %, což znamená, že současní hráči nakupují hry víc digitálně než fyzicky.

zdroj: Archiv

Společnost se nicméně chystá na příchod nové generace, věrná číslování zřejmě v podobě PlayStationu 5, někdy na podzim příštího roku. Pětka slibuje osmijádrový procesor, podporu rozlišení 8K, ray tracing, SSD disky i 3D zvuk, navíc se zpětnou kompatibilitou pro PlayStation 4 a podporou mezigeneračního hraní. Více o nadcházející konzoli od Sony se dozvíte v našem souhrnném článku.

Microsoft se svým Projectem Scarlett slibuje podobné parametry, čísla prodejů Xbox One ale přestal zveřejňovat už před lety. Odhady analytiků se pohybují někde mezi 30 a 60 miliony prodaných kusů.

Nintendu se se Switchem naproti tomu daří výborně, během posledního kvartálu se jich prodalo přes 2,1 milionu, celkově 36,87 milionu po 2 letech a 4 měsících. Optimistické může Nintendo být i do budoucna, srpnový model s vylepšenou baterií a zářijová odlehčená handheldová verze zaznamenaly vesměs pozitivní ohlasy. Pokud se bude Switch stejným tempem jako dosud prodávat i letos, překoná do konce roku kupříkladu takový SNES.

Nejnovější články