zavřít

Rebellion dali 2 miliardy korun na studio pro film Rogue Trooper a seriál Soudce Dredd

Windows Wii PlayStation 2 Xbox

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Před pár dny poprvé odhalený Monster Hunter není jedinou filmovou adaptací hry, která se na nás v horizontu několika let chystá. Ví se o adaptacích The Division, Duke Nukem, Uncharted nebo třeba Gears of War. U všech pak panují oprávněné obavy. Historie nás zkrátka naučila. V případě modrého super vojáka Rogue Troopera to platí rovněž, a to i přes skutečnost, že společnost Rebellion podpořila své filmové studia enormní částkou.

O filmové adaptaci Rogue Troopera víme od července letošního roku, a kromě režiséra je celý projekt zahalený mlhou. Na vůdčí stoličku se posadí Duncan Jones, režisér povedené scifárny Moon a bohužel ne zas tak povedené adaptace Warcraftu. Projekt je kolaborací tří stran – Jonesovy společnosti Liberty Films, teprve rok starého Rebellion Productions (filmového odvětví herního studia Rebellion Developements) a komiksového vydavatelství 2000 AD patřícího Rebellionu.

Herní divize Rebellionu se letos předvedla jen nemastnou neslanou Strange Brigade, ale finance firmě zjevně nechybí. Vytasila se totiž se 100 miliony dolarů (v přepočtu 2,27 miliardy korun), za které pořídila budovu bývalé tiskárny. V té vznikne nové filmové studio na podporu vývoje filmu Rogue Trooper, ale i seriálu podle Soudce Dredda (rovněž z dílny 2000 AD). Studio má vytvořit až 500 nových pracovních pozic.

Na seriálu Judge Dredd: Mega City One logicky dělá Rebellion Productions, ale důležitější bude role giganta IM Global, který stojí například za filmem Dredd z roku 2012. Seriál s tímto snímkem sdílí tři výkonné producenty – CEO IM Global Television Stuarta Forda a oba zakladatele společnosti Rebellion Jasona a Chrise Kingsleyovy.

Je zajímavé, že Rebellion takhle krmí vývoj dvou projektů, které jsou dávno zaštítěné jinými společnostmi. Jestli to v konečném důsledku znamená lepší kvalitu a tím pádem větší příjmy z kin, pak si hlavouni oddychnou. Ale víte, jak to s úspěchem adaptací chodí. A v tomhle případě vložím svou důvěr spíš v Dredda než Rogue Troopera.

Dredd

Tagy: soudce filmová adaptace

Zdroje: Eurogamer.net

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.