zavřít

Online služba konzole Nintendo Switch bude zpočátku zdarma, od podzimu už si však za multiplayer zaplatíte

Switch

- Byznys autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V záplavě faktů o chystané konzoli Nintendo Switch by se skoro mohly utopit informace o tom, jak bude fungovat nová služba Nintendo Switch Online Service, a při tom jde o důležitou součást celého systému. Stručně řečeno – pokud budete chtít hrát multiplayer, budete si muset, po vzoru PSN a Xbox Live, platit měsíční poplatek. Zpočátku však bude online služba ve vybraných zemích k dispozici zdarma...

Zkušební verze Switch Online Service bude hráčům s vytvořeným Nintendo Accountem dostupná až do letošního podzimu, kdy ji vystřídá rozšířená placená varianta. Spolu s ní dorazí ještě dedikovaná mobilní aplikace, díky které bude mnohem snazší domlouvat multiplayerová sezení, a také skrz ni půjde chatovat s přáteli.

Od 3. března spustí Nintendo službu Switch Online Service zřejmě jenom v Kanadě, USA a v Mexiku, jak to bude s dostupností v dalších částech světa, ale hlavně i v Evropě a v ČR, není zřejmé. Informace na stránkách Nintenda jsou natolik kusé, že ve zmíněných třech zemích možná bude služba od začátku placená a nabízená v plném rozsahu, zatímco jinde ve světě bude v omezené podobě k dispozici zdarma. Ale to jenom hádám, protože Nintendo na to konto mlčí...

switchonline

Platícím členům Switch Online Service budou každý měsíc na účtu přistávat hry zdarma, stejně jako v případě ostatních konzolí. Ale u Nintenda se s tím pojí pár háčků. V první řadě půjde o tituly z platforem NES a SNES, nově s možností online hraní. A v řadě druhé je zjevně dostanete k dispozici právě jenom na měsíc, kdy vyjdou.

Členové Switch Online Service se kromě půjčování her můžou těšit i na pravidelné exkluzivní slevy, ale zda se to finančně vyplatí, ví asi jenom bossové v Kjótu. Zatím totiž není známá cena předplatného. Víme jen, že samotná konzole vás přijde na 299 dolarů, přičemž evropské datum vydání je prozatím ve hvězdách. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva pro majitele konzolí WiiU nebo Nintendo 3DS – jejich služeb se nástup Switch Online Service nijak nedotkne.

Tagy: poplatky konzole multiplayer nintendo nintendoswitch

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.