Křetínský a Tkáč kupují poloviční podíl v Grunexu
zdroj: Archiv
Byznys

Křetínský a Tkáč kupují poloviční podíl v Grunexu

6. 8. 2019 11:22 | autor: Šárka Tmějová |

Český investor Daniel Křetínský se spolu se Slovákem Patrikem Tkáčem po mediálních domech, sportovních klubech a supermarketech vrhá do dalšího odvětví a s akciovou společností EC Investments kupuje polovinu herní agentury Grunex. Padesátiprocentní podíl má v rámci jejich podnikání posílit segment esportů a zároveň navázat spolupráci s ostatními holdingovými společnostmi. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Grunex patří k největším subjektům českého herního marketingu, PR a esportu, kromě esportového portálu grunex.com provozuje také hrej.cz a komunitní portály jako tryhard.cz, wot.cz nebo dota2.cz. Od roku 2016 je spoluvlastníkem pořadu Re-Play.

K dokončení akvizice ECI došlo v červenci 2019, dosavadní majitel Martin Liberský zůstává jednatelem Grunexu a i nadále bude řídit chod agentury. „Vstup silného partnera v podobě ECI nám otevírá dveře ke zcela novým příležitostem. Už v září oznámíme další projekty, které posunou esport v České a Slovenské republice na zahraniční úroveň. Pro naše partnery je přitom podstatné, že Grunex ani po vstupu ECI neztrácí nic ze své firemní flexibility a naopak se jeho pozice v oblasti elektronických sportů dále výrazně upevní,“ říká Liberský.

Není to první Křetínského pokus o vstup do světa elektronického sportu, vlastní esportový tým ve Fifě založila jeho AC Sparta Praha loni v září. „V oblasti gamingu a esportu speciálně vidíme velký potenciál. Jedná se o odvětví, které se celosvětově velmi rychle rozvíjí a tohoto trendu se chceme účastnit a dále jej podpořit také v rámci České republiky a na Slovensku. Za tímto účelem jsme hledali vhodného partnera, který by vnesl do ECI potřebné zkušenosti,“ říká Miroslav Bodnár, který má v ECI odpovědnost za esport a gaming.

EC Investments vlastní 40% podíl v Mall Group specializující se na e-commerce. Kromě mall.cz vlastní i specializované e-shopy a drží podíl v srovnávači cen heureka.cz. Kromě Daniela Křetínského, který má padesátiprocentní podíl, a Patrika Tkáče se 40 % v ní má desetiprocentní podíl ještě vlastník slovenské Europy 2 Roman Korbačka.

Nejnovější články