zavřít

Bohemia Interactive má za sebou nejrušnější rok. DayZ loni sehnalo přes milion nových hráčů

Windows PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nikdo snad nemá pochyb o tom, že se české studio Bohemia Interactive v loňském roce činilo víc než kdy dříve. DayZ sice vyšlo v roce 2018, ale až na jeho samotném konci, a v průběhu loňského roku bylo portováno na konzole a vyšlo jeho velké rozšíření. Stejně tak vyšly hry Vigor a Ylands a několik rozšíření pro Armu 3. Studio nyní uvolnilo zajímavá čísla svého roku 2019.

Když to vezmeme z hlediska počtu kusů softwaru prodaného za loňský rok, ať už jde o libovolné základní hry, nebo jejich DLC, pak se číslo zastavilo na slušných 4,5 milionu. 1,1 milionu z toho připadá všem verzím základní hry DayZ, čímž se celkové prodeje hry za její dlouhou historii pozastavily na 5,8 milionu kusů. Ani nové DLC Livonia vydané v prosinci téměř rok po DayZ si se svými 400 tisíci kopiemi nevede zle.

Šest let stará Arma 3 stále nese ovoce, zejména díky zástupu DLC. Těch se spolu se základní hrou za loňský rok prodalo na 2,6 milionu (základní hře připadá 720 tisíc kusů). Z dlouhodobého hlediska se Bohemka může chlubit cifrou 5,5 milionu prodaných základů a téměř dvojnásobkem prodaných rozšíření.

Nutno dodat, že jak Armu 3, tak DayZ hrají denně na Steamu desítky tisíc hráčů, což si můžete ověřit zde a zde. Vigor si k dnešnímu dni vyzkoušelo 4,1 milionu hráčů, což je vzhledem k xboxové exkluzivitě slušné číslo, kterému ještě napomohl model free-to-play.

bohemia-sales-2019 zdroj: Bohemia Interactive

Zdarma dostupná je i Ylands, ale k té se výroční infografika nevyjadřuje a tiskovka pouze slibuje několik updatů chystaných pro letošní rok. V každém případě se Bohemia Interactive podařilo v minulém roce prodat software za v přepočtu 1,7 miliardy korun. Jde o zdvojnásobení prodejů oproti předešlému roku.

Studio tak oslavilo druhé kulatiny ve velkém stylu: dokončilo své rozpracované projekty a v prodejích si nevedlo vůbec špatně. Nic tím ale nekončí. Všechny hry budou i nadále podporované a letos počítejte zejména s představením technologie Enfusion, která bude pohánět budoucí projekty studia.

Tagy: česká hra akční survival sandbox

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.