Bethesda čelí žalobě. Nedodala vše, co sliboval season pass Falloutu 4
zdroj: Vlastní foto autora

Bethesda čelí žalobě. Nedodala vše, co sliboval season pass Falloutu 4

25. 2. 2021 13:30 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Na studio Bethesda byla podána žaloba ve věci nenaplněných slibů. Když se v roce 2015 schylovalo k vydání Falloutu 4, byla hráčům nabízena možnost pořídit si season pass za 30 dolarů, kterým jim zajistí všechna budoucí DLC.

Studio tehdy vycházelo ze zkušeností se svými předchozími hrami a tvrdilo, že cena rozšíření bude alespoň 40 dolarů, přičemž ještě nevědělo, kolik obsahu po vydání vytvoří. Ale i tak slíbilo, že majitelé season passu dostanou úplně všechna DLC. A tak se podle žaloby nestalo.

Bethesda totiž později přišla s takzvaným Creation Clubem, v jehož rámci vycházela rozšíření jak od interních týmů, tak externích spolupracovníků. A k tomuto obsahu jste se se season passem nedostali.

Přestože šlo očividně o „stáhnutelný obsah“, tedy význam zažité zkratky DLC, Bethesda se tímto krokem pokusila vyhnout odpovědnosti a povinnosti dodat veškerý obsah majitelům season passu, který mimochodem v průběhu času kvůli značnému množství DLC podražil na 50 dolarů.

S něčím takovým se nechtěla smířit matka Jacoba Devinea a podala proti Bethesdě žalobu už v červenci roku 2019 (díky, Venture Beat!). Soudní pře se ale táhne a je opravdu zajímavé, že se vynořuje na veřejnost právě v těchto dnech.

Jednak nedávno zemřel Robert Altman, zakladatel společnosti ZeniMax, která vlastní Bethesdu, jednak se schyluje k uzavření akvizice ZeniMaxu ze strany Microsoftu. Tento soudní spor vrhá na Bethesdu špatné světlo a mohl by ovlivnit plánované odkoupení.

Kromě pozoruhodného načasování je podezřelý i cíl žaloby, která volá po náhradě škod dosahující několika miliard dolarů. To je opravdu divoká částka pravděpodobně vypočítaná z počtu majitelů season passu, kterých mají být miliony, i když oficiálně toto číslo nebylo zveřejněno, a hodnoty obsahu Creation Clubu, která se má blížit 300 dolarům.

Žaloba má vlastní webovou stránku, která na mě na první pohled působí jako typické podvodné nabídky tahající z vás číslo kreditky. Ale pokud se cítíte být oklamáni Bethesdou, která do vašeho season passu nedala vše, co slibovala, můžete se k žalobě přidat. Kdo ví, když budou mít žalobci miliony podpisů, možná z Bethesdy skutečně něco vytlučou, ale studio a jeho mateřská společnost se rozhodně nevzdají bez boje.

Nejnovější články