Activision vysoudil 14,5 milionu dolarů od výrobce cheatů pro Call of Duty
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Activision vysoudil 14,5 milionu dolarů od výrobce cheatů pro Call of Duty

30. 5. 2024 12:30 | Byznys | autor: Pavel Makal |

Vydavatelství Activision si může na své konto připsat nové vítězství nad cheatery, respektive nad výrobcem cheatovacích nástrojů. Firma EngineOwning, která se na tvorbu nástrojů pro herní podvodníky specializuje, totiž dle rozhodnutí kalifornského soudu musí Activisionu zaplatit zhruba 14,5 milionu dolarů (přes 330 milionů korun).

Celý soudní spor začal už v roce 2022, kdy Activision podal na EngineOwning žalobu za cílené obcházení ochrany, narušování smluvních vztahů a nekalou soutěž. Žalovaná firma vytváří cheatovací programy, jako je aimbot, trigger bot nebo wallhack, pro hry ze série Call of Duty, ale i pro Battlefield, Counter-Strike 2 nebo dokonce stařičký Titanfall 2.

Požadavky Activisionu byly jednoznačné - okamžité ukončení činnosti a náhrada škody, do které počítá i výdělky, které se EngineOwningu podařilo nashromáždit přes svou předplatitelskou službu.

Vzhledem k tomu, že se od loňského července žádný člen žalované strany nedostavil k soudnímu jednání, rozhodl předevčírem soud o tom, že EngineOwning musí zaplatit bezmála 14,5 milionu dolarů a navíc skoro 300 tisíc dolarů za soudní výlohy. Kromě toho byla firmě zakázána další aktivita a její doména engineowning.to bude převedena pod vlastnictví Activisionu.

EngineOwning se nicméně nehodlá jen tak vzdát, své zákazníky odkazuje na nové záložní domény a tvrdí, že s výrobou cheatovacích nástrojů rozhodně nehodlá přestat. Naopak již brzy chystá novou verzi pro čtvrtou sezónu Call of Duty: Modern Warfare III. Celý spor tak zjevně ještě zdaleka není u konce.

Nejnovější články