Vychází RPG Seven: The Days Long Gone s ambicí redefinovat žánr
zdroj: Archiv

Vychází RPG Seven: The Days Long Gone s ambicí redefinovat žánr

1. 12. 2017 17:04 | Video | autor: Adam Homola |

Thiefem inspirované RPG Seven: The Days Long Gone má svůj hlavní vývoj u konce a od dnešního dne je k dostání na Steamu za v přepočtu 765 Kč. Vývojáři si tu kladli za cíl redefinovat žánr izometrických RPG her, kdy se automaticky počítá s dobrým příběhem, dialogy a jinými klasickými prvky, ale už ne s velkou volností v prozkoumávání prostředí.

Právě to, společně s různými možnostmi skoro jako z Commandos (či novější Shadow Tactics), dává dohromady zajímavý a popravdě i hodně lákavý mix RPG a taktické stealth akce. Už totiž nemusíte chodit jen po zemi, či jedné úrovni na které jsou všechna NPC.

Podobně jako třeba v Shadow Tactics tu můžete vyskočit na střechu a počkat si na vhodnou příležitost kdy nepřítele okrást. K tomu si lze třeba přetočit čas ze dne na noc, nebo ho prostě jen o kousek přetočit dopředu a tím se dostat k vhodnějším podmínkám. Těmi může být například lepší rozložení stráží, nebo právě i změna doby.

zdroj: Vlastní

Z obrázků a některých videích se sice může zdát Seven: The Days Long Gone jako kříženec Diabla a Commandos, ale tvůrci kladou důraz především na RPG prvky, příběh a svět, který reaguje na vás i vaše činy. Na Games už pro vás chystáme recenzi, ale mezitím se můžete zadívat na přiložený příběhový trailer, nebo si osvěžit hlavní herní mechanismy v jedné z předchozích novinek a videí.

Nejnovější články