Vychází hororová adventura The Park od Funcomu
zdroj: tisková zpráva

Vychází hororová adventura The Park od Funcomu

27. 10. 2015 17:29 | Video | autor: Honza Konfršt |

Je snad paradoxem, že za hororovým titulem zasazeným do zábavního parku stojífirma pojmenovaná Funcom. Paradox je to především proto, že tento zábavní park je noční můrou všech rodičů a pravděpodobně nejenom jich. Děsivý The Park přenese hráče do role zoufalé matky, která bloudí zdánlivě opuštěným zábavním parkem stíhaným temnou minulostí jen proto, aby v něm nalezla svého ztraceného syna. A jak jsme si přiblížili v jedné z minulých aktualit, tenhle park si bere příklad z děl Stephena Kinga.

The Park lze nyní za cenu deseti eur zakoupit na Steamu, Humble Store, GamersGate a na Green Man Gaming, pravděpodobně však nepůjde o nic pro slabé nátury. Své o tom svědčí již role hlavní hrdinky a její dabing. Základní a jedinou schopnosti vás v roli matky totiž bude křik. Respektive volání jména svého syna. S postupem času však bude hlas hlavní postavy čím dál tím zoufalejší.

Pro mnohé příjemnou zajímavostí pak je určitě inspirace tituly jinými – zde vývojáři citují například Gone HomeDear Esther a The Vanishing of Ethan Carter, čili klasické příklady relativně čerstvého žánru explorativních adventur viděných z první osoby, v těchto případech navíc mnohdy říznutých záhadou a mysterióznem. Pokud je vám tedy tajemno a strach po chuti, určitě zabrouzdejte do jednoho z citovaných obchodů a dejte hned vědět, jak se vám hra líbí – zabrat by vám měla zhruba dvě hodinky.

zdroj: Archiv

Nejnovější články