Video z akčního masakru Let it Die nabízí smrt na milion způsobů
zdroj: Archiv

Video z akčního masakru Let it Die nabízí smrt na milion způsobů

19. 4. 2016 9:42 | Video | autor: Aleš Smutný |

O Let it Die jsme psali naposledy v roce 2014 s tím, že by tenhle kousek od japonského šílence s pseudonymem Suda51 (má na kontě třeba Shadows of the Damned, Lollipop Chainsaw či Killer is Dead) měl vyjít rok na to. Nestalo se, a hra, pro Sudu typicky ujetá a brutální, se připomíná novým videem až nyní. Suda v něm skrze frenetické vizuální prostřihy hezky kombinuje koncept Running Mana s japonskou fantazií, jež dokáže vytvořit monstrum z čehokoliv.

Prozatím se musíme držet toho, co jsme se o Let it Die dozvěděli při oznámení. Půjde o PS4 exkluzivitu, která se drží free-to-play modelu, a nabízí asynchronní multiplayer. Ten by měl fungovat tak, že budete pobíhat po lokacích, které vyplní nepřátelé ovládaní AI, ovšem chováním a vzhledem založení na postavách a stylu jiných hráčů.

Trailer potvrzuje i dříve slibované široké možnosti úpravy postav, takže nejen váš rek, ale i soupeři by měli vypadat unikátně. Otázkou je, zda se pak hráčské výtvory, kterým čelíte, nepromění v zástup zaměnitelné směsky vybavení, kde je každý sice unikátní, ale nakonec všichni vypadají podobně. Zjevné ale je, že nebudete čelit jen hráčům, protože ve videu se představují i dva bossové.

zdroj: Archiv

Nad projektem visí hned několik otazníků. První samozřejmě je, jak moc se dokáže AI naučit vzorce chování jiných hráčů. Druhou, jak bude fungovat free-to-play model. Bude se platit jen za kosmetické úpravy, nebo i za funkční, jako je výbava? Podle traileru, jakkoliv je to chatrné vodítko, se zdá, že výbavu budete spíše sbírat svým postupem hrou. Tedy začnete s prostou mačetou a postupně ze svých obětí posbíráte co nejlepší vybavení, což by nebyl vůbec špatný herní koncept.

Víc ale zatím nevíme. Oficiální stránky říkají, že hra vyjde letos a stále se drží PS4 exkluzivity.

Nejnovější články