Samotný mix zobrazení spoléhá na 2D jednotky pochodující v pohledu zboku skrze vícevrstvou 3D mapu. Namísto pohledu shora si tak hráč mnohem více užije detailních scenérií. Stavba levelů umožní komplexnější využívání level designu k přípravě přepadů, ale i k přehledným útokům na křídla armád, nemluvě o psychologizaci mnohem bližšího pohledu do tváře panáků.
Popravdě, čím více by vzniklo podobných strategií, tím lépe. Chybět ovšem nebudou ani budovatelské prvky od rekrutování vojáků po budování mostů nebo obléhacích zbraní. Přítomná bude taktéž nelineární kampaň. V zásadě tak Super Roman Conquest používá podobný systém jako podobně stylový Aztez.
Pro další salvu informací včetně inspirace hry (mimo jiné Myst II) a fotek vývojářů (nebo třeba pro přihození k požadovaným 40 tisícům dolarům) zamiřte semhle na Kickstarter. Super Roman Conquest nyní cílí na Win, Mac, Linux a Ouya, kde je rovněž účastníkem překopaného program Free the Games Fund - dá se tedy očekávat, že na andoidí konzoli vyjde exkluzivně.