zavřít

Ve steampunkové onlinovce Steam Hammer bojujete i pomocí vzducholodí

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Možná nevypadá nejkrásněji, ale rozhodně skýtá solidní potenciál na originální koncept v jinak dost zalidněném žánru. Steam Hammer nabízí celkem klasickou sandboxovou onlinovku, v níž s ostatními hráči budujete, pěstujete, bojujete, přežíváte… a nebo zabíjíte. Od konkurence se ale liší steampunkovým zasazením, které mu propůjčuje v mých očích největší výhodu a to jsou souboje velkých létajících korábů. Navíc si brzy budete moci Steam Hammer vyzkoušet, protože v květnu hra na Steamu vstoupí do early accessu.

Mnohé činnosti odpovídají standardním survival a budovacím hrám ve stylu Conan Exiles, Rust, či ARK (bohužel, bez dinosaurů). Chlapíci v košilích a steampunkových ozdobách běhají po lese, kácí stromy, sází rostliny… Nicméně je tu pár vychytávek jako třeba počasí, které ovlivňuje kvalitu úrody nebo kutání do země, kde si můžete vykopat vlastní podzemní pevnost, protože s terénem jde volně manipulovat.

Samotné souboje jsou, jak se můžete přesvědčit v traileru, co do vizuálního pojetí opravdu spartánské. Nicméně systém počítá s útok z více stran, možností vykrývat je apod. Pokud vývojáři na téhle složce zapracují, mohla by ryzí funkčnost plně dostačovat. Navíc, když na nebi válčí několik vzducholodí, kde po sobě pálí i posádky a případně provádí s pomocí jetpacků abordáž, přivřete oko i nad nedokonalou animací. Hlavně aby nějaká byla…

Samozřejmě, ve steampunkovém světě nenajdete jen vzducholodě. Stavět budete moci třeba i parní motocykly, v boji využívat opakovací pušky, případně se odít do zbroje kombinující to nejlepší z funkčnosti pancíře a moderní techniky. Steam Hammer vypadá, že by mohl zapadnout do současné nabídky her tohoto typu a zároveň nezapadnout díky svému, velmi specifickému, zasazení. Vše se ale bude odvíjet od technického stavu, který asi na začátku early accessu nebude nejlepší. 

Tagy: multiplayer survival sandbox steampunk early access

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.