zavřít

V zážitkové hře Jupiter & Mars prozkoumáte pozůstatky zatopeného lidstva

PlayStation 4 VITA PS4 Pro

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hry mohou mít různý účel, tedy kromě toho základního, kterým je pobavit svého uživatele. Audiovizuálně zaměřená podmořská adventura Jupiter & Mars si bere za cíl upozornit kohokoliv, kdo s ní přijde do styku, na fakt, že jako odpadní společnost sami sebe posíláme do jisté záhuby.

Skleníkový efekt vlivem zplodin z továren zapříčiňuje tání ledovců a zvyšuje tak mořskou hladinu. Oceán je zároveň čím dál tím bohatší na plasty, které nezodpovědní lidé bez výčitek vyhazují. K čemu to celé vede? Ke konci lidstva.

Hra Jupiter & Mars se odehrává poté, kdy oceány pohltily pevninu, plasty vyhubily většinu života a zbyly pouze gigantické velryby pamatující celou historii planety. Ano, a ještě dvojice titulních delfínů. Do role jednoho z nich se sami vžijete, objevíte pozůstatky civilizace a možná i napomůžete obnově života.

Primárně půjde o zážitek. Nečekejte propracované herní mechanismy, jen pár hádanek, které by ale neměly stát v cestě pozvolna vyprávěnému příběhu. Kvalitu audiovizuální stránky zajišťuje James Mielke, tvůrce výborné Lumines Electric Symphony. A užijete si ji ještě víc, když k hraní použijete virtuální realitu.

Jupiter & Mars vybočuje z řady běžných žánrů nejen zpracováním, ale i přístupem tvůrců k závažným tématům. Dokonce hodlají věnovat část výdělku organizacím, které se snaží odvrátit výše nastíněnou apokalypsu.

Hra vyjde pouze na PlayStationu 4 letos na jaře.

Tagy: znecisteni delfíni virtuální realita relaxační herní hudba

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.