V meditativní Jupiter & Mars v kůži delfínů zachraňujete planetu
zdroj: tisková zpráva

V meditativní Jupiter & Mars v kůži delfínů zachraňujete planetu

11. 12. 2017 16:55 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Nenechte se zmást názvem této, řekněme, experimentální hry. Vůbec v ní totiž nejde o planety Jupiter a Mars. Jsou to totiž jména dvou delfínů, kteří se společně snaží zachránit planetu Zemi. A proč potřebuje planeta zachránit? Protože ji lidstvo téměř celou zničilo.

Jupiter & Mars je první projekt studia Tigertron, na kterém dělají dva veteráni herního průmyslu – James Mielke a Sam Kennedy. James se v jisté části svého života začal zajímat o světovou ekologii, ale protože v této oblasti neměl žádné zkušenosti, rozhodl se varovat a zároveň vypomoct planetě pomocí hry Jupiter & Mars.

Po příběhové stránce se lidstvo vyhubilo samo. Všudypřítomné plasty v moři i na pevnině se postaraly o vyhynutí většiny druhů, z nichž přežili jen zmínění delfíni a mořští giganti velryby. Vy se ujmete Jupitera, zatímco váš kámoš Mars bude v rukách počítače (kooperace se tedy nekoná). Společně se vydáte na epickou plavbu napříč oceány, během které řešíte logické hádanky a snad i obnovíte podvodní život. Jako doprovod vám bude hrát veselá hudba Jonathana Atkinsona, který byl v produkčním týmu George Martina a pracoval tedy i s Beatles.

zdroj: Archiv

„V tomto případě se soustředíme na téma globálního oteplování a jak ovlivňuje tání ledovců, vyhynutí druhů a zvedání mořské hladiny. Hra zároveň odhaluje následky obrovského množství plastových odpadků, které prostě vyhazujeme do oceánů. Proto naše příspěvky poputují ke skupinám a organizacím, které se snaží řešit tyto problémy,“ řekl James Mielke webu VentureBeat.

Nejdůležitějším sdělením jeho příspěvku je fakt, že část výdělku z prodaných kusů hry bude předána organizacím, které bojují za včasnou záchranu naší planety. Výše částky se však odvíjí od vás, kupujících hráčů. Jupiter & Mars vychází v květnu příštího roku exkluzivně na PlayStation 4 a bude podporovat i virtuální realitu. 

Nejnovější články