zavřít

V Total War: Three Kingdoms špioni zabírají provincie a ničí armády

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

V chystaném Total War: Three Kingdoms se dá zvítězit i bez bojování, pokud jste dostatečně mazaní a proniknete do nového systému špionáže. Jak by se vám třeba líbilo protlačit špeha do vedení nepřátelské armády a pak mu přikázat, ať otráví svoje vlastní muže? Nebo ho udělejte guvernérem a on vám pak celou cizí provincii předá. Nebo ať se nechá adoptovat do nějaké šlechtické rodiny a osobně zavraždí vůdce frakce.

Nové video vám všechny tyhle možnosti názorně předvede na příkladu prohnaného chlapíka jménem Cao Cao (česky psáno Cchao Cchao). Taky ovšem uvidíte, že dosáhnout úspěchů, které jsem popsal na začátku, nebude žádná hračka, a často bude nutné rozhodnout se mezi životem svého špiona a splněním zadaného úkolu.

V Three Kingdoms platí poučka, že každý je svého štěstí strůjcem, a tak si špiona musí k sobě domů pozvat sami vaši nepřátelé. Vy danou postavu propustíte ze svých služeb a pro všechny ostatní to bude vypadat tak, že jste se asi nepohodli. „Odpadlík“ však pouze čeká na váš rozkaz a na to, až si ho díky jeho administrativním či válečnickým schopnostem najme jiná frakce. Jakmile se to stane, máte napůl vyhráno a můžete začít s tajnými operacemi.

Velký pozor si ale musíte dávat i vy. Když se mezi nezaměstnanými generály náhle objeví prvotřídní vojevůdce, který donedávna pracoval pro vašeho největšího konkurenta, zdálo by se rozumné ho najmout a získat tak obří válečnou výhodu. Neměli byste ale nováčkovi svěřovat příliš velkou moc, jinak můžete jednoho dne zjistit, že vaše armáda už tak nějak není vaše.

Když nějakého cizího špeha včas odhalíte, jediným řešením nemusí být popravčí špalek. Možná by bylo chytřejší ho „přesvědčit“, že jeho skutečným přítelem jste ve skutečnosti vy. Potom ho můžete poslat do tábora jeho bývalého pána coby dvojitého agenta. Jen aby vám zase brzo neklepal na dveře a vy nemuseli přemýšlet, jestli „trojitý agent“ už není moc velká paranoia.

Je vtipné, že do téhle šachové partie mezi různými vladaři můžou dost rázně vstoupit i samotní poddaní, ať už špioni, nebo jiné postavy. Když se jim nebude líbit, jak s nimi mocipáni smýkají a vytírají podlahu, můžou se jednoduše sebrat a vytvořit si vlastní frakci. „Čtverný špion být nehodlám,“ utrousí poskok a za pár desítek kol se stane vládcem celé Číny.

Manipulovat všechny kolem sebe, likvidovat vojska bez jediné bitvy a zabírat provincie, aniž byste museli naverbovat vlastní armádu, to vážně zní trochu jako Crusader Kings II – zvlášť když nedílnou součástí zážitku je starost o svoje bezpečí a neustálé podezřívání vlastních lidí ze zrady. Tohle by mohl být přesně ten impuls, který mírně stagnující kampaňová složka série Total War potřebuje. Uvidíme 7. března.

Tagy: Čína strategie historická tahová realtime starověk Total War (série)

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.