V hororu Chernobylite se vracíte do jaderné elektrárny v Pripjati
zdroj: Archiv

V hororu Chernobylite se vracíte do jaderné elektrárny v Pripjati

28. 8. 2019 9:06 | Video | autor: Patrik Hajda |

Návštěvu Černobylu v Call of Duty 4: Modern War považuji za jednu z nejlepších misí z celé série. Skutečná tragédie se ale dočkala mnohem větší pozornosti v sérii S.T.A.L.K.E.R., který se odpoutal od reality, což nakonec vůbec nevadilo. Právě naopak. Něco podobného dělá i Chernobylite a vypadá to, že alternativní budoucnost po atomové katastrofě vypadá i v podání studia The Farm 51 prostě skvěle.

Gamescom je za námi, což znamená, že nás čeká spousta nových videí, která byla dosud určená jen očím novinářů. tentokrát dostáváme působivé záběry z hraní Chernobylite. A atmosféra by se v nich dala krájet. Vaše mise – infiltrovat nepřáteli oblehnutou elektrárnu, kde to všechno začalo, a jednou i skončí.

Pro vás to znamená návrat do míst, kde jste pracovali, a kde jste si i prožili onen osudný den. Proto při cestě k ohnisku vídáte záblesky minulosti a dozvídáte se tak o samotné katastrofě. Musíte se dostat až k reaktoru, protože jedině tam můžete nasbírat tajemnou látku chernobylite, která dokáže rozpohybovat váš přístroj otevírající bránu do jiných dimenzí času.

V ukázce ani jedinkrát nevystřelíte. Chernobylite totiž není primárně střílečka, i když zbraní se kolem vás vyskytuje dost. Upřednostňuje se zde kradmý postup a vyprávění, které je zabalené do velmi hutné atmosféry a okořeněné hororovými prvky.

zdroj: Archiv

Nicméně prezentovaná ukázka je skoupá na monstra. Jediným nadpřirozenem je ona návštěva místa, ve kterém jste nikde a všude zároveň. Zato lidských nepřátel je tu dost a aby se neřeklo, dojde i na jedno tiché zlikvidování.

Chernobylite má potenciál, ukázka umí pozvednout naději. Jestli vám chybí hra s tímto zasazením a opravdu se vám nechce čekat na nového STALKERA 2, který má vyjít někdy v roce 2021, Cherbylite půjde do early accessu během několika měsíců.

Nejnovější články