zavřít

V hororu Chernobylite se vracíte do jaderné elektrárny v Pripjati

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Návštěvu Černobylu v Call of Duty 4: Modern War považuji za jednu z nejlepších misí z celé série. Skutečná tragédie se ale dočkala mnohem větší pozornosti v sérii S.T.A.L.K.E.R., který se odpoutal od reality, což nakonec vůbec nevadilo. Právě naopak. Něco podobného dělá i Chernobylite a vypadá to, že alternativní budoucnost po atomové katastrofě vypadá i v podání studia The Farm 51 prostě skvěle.

Gamescom je za námi, což znamená, že nás čeká spousta nových videí, která byla dosud určená jen očím novinářů. tentokrát dostáváme působivé záběry z hraní Chernobylite. A atmosféra by se v nich dala krájet. Vaše mise – infiltrovat nepřáteli oblehnutou elektrárnu, kde to všechno začalo, a jednou i skončí.

Pro vás to znamená návrat do míst, kde jste pracovali, a kde jste si i prožili onen osudný den. Proto při cestě k ohnisku vídáte záblesky minulosti a dozvídáte se tak o samotné katastrofě. Musíte se dostat až k reaktoru, protože jedině tam můžete nasbírat tajemnou látku chernobylite, která dokáže rozpohybovat váš přístroj otevírající bránu do jiných dimenzí času.

V ukázce ani jedinkrát nevystřelíte. Chernobylite totiž není primárně střílečka, i když zbraní se kolem vás vyskytuje dost. Upřednostňuje se zde kradmý postup a vyprávění, které je zabalené do velmi hutné atmosféry a okořeněné hororovými prvky.

Nicméně prezentovaná ukázka je skoupá na monstra. Jediným nadpřirozenem je ona návštěva místa, ve kterém jste nikde a všude zároveň. Zato lidských nepřátel je tu dost a aby se neřeklo, dojde i na jedno tiché zlikvidování.

Chernobylite má potenciál, ukázka umí pozvednout naději. Jestli vám chybí hra s tímto zasazením a opravdu se vám nechce čekat na nového STALKERA 2, který má vyjít někdy v roce 2021, Cherbylite půjde do early accessu během několika měsíců.

Tagy: černobyl horor survival Gamescom 2019

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.