V adventuře Papetura musíte uhasit nádherný papírový svět
zdroj: Archiv
Video

V adventuře Papetura musíte uhasit nádherný papírový svět

15. 8. 2019 7:30 | autor: Šárka Tmějová |

Papeturu byste si klidně mohli splést s tvorbou Amanita Design, vystřihovánkové dílo ale pochází z dílny malého polského studia Petums. Kompletně ručně vytvořená adventura z papíru i přesto nese český odkaz alespoň ve své hudební složce. Postavičky Pape a Tura musí point & click formou svůj milovaný, velmi hořlavý svět zachránit před ohnivou hrozbou.

Z papíru je z něj totiž úplně všechno. Pape se na začátku nachází v květinovém vězení, z něhož s vaší pomocí musí uprchnout a cestou se spřátelí s tajemnou kočičí bytostí Turou. Hádanky jsou přirozenou součástí prostředí a podobně jako v adventurách od Amanity se obejdete úplně beze slov, příběh vypráví samotné animace a obrázky.

Papetura zdroj: Archiv

Tomaszi Ostafinovi, který stojí za kompletní výtvarnou stránkou Papetury, byl inspirací třeba Neverhood nebo Machinarium. S druhým jmenovaným sdílí hudebního skladatele, o atmosférický soundtrack se totiž stará Tomáš Dvořák, známý i pod uměleckým jménem Floex.

zdroj: Archiv

Nádherná Papetura vyjde po „mnoha letech stříhání a lepení“ všeho od košatých květin až po nejmenší broučky na konci letošního roku. Papír si prý Ostafin vybral hlavně proto, jak snadno se s ním pracuje a jak zároveň skvěle funguje se světlem, ať už skrz něj prochází, nebo ho odráží. Vystřihovánkové dobrodružství po vydání pořídíte na Steamu.

Papetura zdroj: Archiv

Nejnovější články