zavřít

Ukázka soubojů z The Surge silně připomíná Lords of the Fallen

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Deck13 se připravují na vydání svého sci-fi akčního RPG The Surge a po minulém traileru, který se věnoval primárně kořisti z boje, ukázali přímo boj. Asi není nijak překvapivé, že hra silně evokuje jejich předchozí titul Lords of the Fallen, který byl ovšem esteticky ryzím fantasy. Jelikož The Surge stojí na sci-fi nohách a estetice, která vychází z pracovních strojů a exoskeletárních obleků, vizuální dojem je jiný a nejsem si úplně jistý, zda je to k lepšímu.

Soubojový základ je přitom stejný a samozřejmě evokuje Souls sérii, u které se ostatně Lords of the Fallen silně inspirovala. Nepřátelé mají vzorce útoků, do kterých se rozhodně nechcete nechat chytit a pokud se tak stane, váš oblek suše zkonstatuje, že nedetekuje životní funkce. Musíte při svých útocích počítat s omezenou staminou a rozhodně se neutrhnout ze řetězu a pak jen sledovat, jak vašemu obleku došla šťáva. Při boji využijete nejen blokování zbraní, ale i úhyby, skoky a také efektní (a efektivní) sklouznutí se, které střetu dodává na dynamice.

Systémově tak souboje v The Surge nepůsobí vůbec špatně, byť už trochu okoukaně. Nicméně co do samotného zasazení hry a vizuálu prostě nemám ze hry nejlepší pocit. Mlácení obrovskými konstrukty, které evokují obouruční meče, vizuální změny exoskeletu reflektující lepší brnění, tomu všemu chybí poetika a následně i radost, kterou člověk má, když nalezne nový meč nebo kus výzbroje. Popravdě, mám pocit, že v The Surge můžu nepřátele mlátit Traverzou+2 a vyjde to nastejno. Chápu, že příběh hry diktuje zasazení do industriálního prostředí, ale nejsem si jistý, zda bude kořist pro hráče stejně lákavá. Ostatně, to se týká i nepřátel, většina z nich mi splývá do uniformních hroud kovu.

To je ale ryze osobní preference a pokud vám naopak tento styl sedne, The Surge může představovat solidní akční RPG. Tím spíš, že v soubojích musíte počítat s tím, že některé části protivníků jsou hůře chráněné, že jim můžete odsekávat končetiny (a následně amputovanou výzbroj rovnou použít proti nim) a celkově má být soubojový systém sice opatrný, ale zároveň rychlý. Jak se to povedlo zjistíte 16. května, kdy hra vychází na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: akční sci-fi RPG e3 2015

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.